Psotka o mladých oporách Viktorie Plzeň: Je to ukazatel pro mladé hráče, že to jde a mají šanci

                   

Práce s mládeží patří mezi cíle takřka každého prvoligového klubu. Jen v málo klubech však dostávají odchovanci takový prostor, jako v plzeňské Viktorii. V posledním utkání Plzně se objevilo v nominaci hned patero mladíků, nejtalentovanější Pavel Šulc a Lukáš Matějka navíc i zasáhli do utkání. „Řekl bych, že je to určitý ukazatel pro mladé hráče, že to jde a mají šanci dostat se k prvnímu týmu,“ prohlásil pro fcviktoria.cz sportovní ředitel Zdeněk Psotka.

Podle Psotky bude chtít Viktoria posilovat mužstvo skrze své odchovance i nadále. „Dlouhodobě máme cíl, aby mladí hráči sbírali zkušenosti v dospělém fotbale. Před rokem a půl jsme měli deset hráčů na hostováních ve druhé lize, nyní na podzim jich pak hned jedenáct působilo v nejvyšší soutěži. Finální výsledek ale bude, pokud se hráč opravdu natrvalo prosadí do kádru áčka, kde jsou nároky obrovské,“ prozradil pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Uznává však, že aktuální situace spojená s koronavirem je takřka pro všechny mládežnické akademie složitá. „Už téměř rok se střídají období, kdy chvíli hrajete a pak dlouho ne. Po první vlně se hráli skvělé turnaje béček i dorostu, ale jinak samozřejmě, chybí zápasy a herní praxe. Co se tréninků týče, musíme se řídit vždy aktuálním stavem nařízení. Někdy trénujete v malé skupině, někdy po dvou hráčích, někdy to prostě nejde vůbec. Musíme se přizpůsobit,“ pokračuje pro fcviktoria.cz.

Zároveň však aktuální stav zvyšuje samostatnost hráčů. „Hráči začali více přebírat zodpovědnost na sebe. Dřív měli vždy všechno připravené, naservírované. Nyní se musí sami aktivně zapojit, to je pro ně určitě velká zkušenost. Týmový trénink či zápas na hřišti však ničím nahradit nelze,“ dodává pro klubový web a jedním dechem dodává, že celé období se pochopitelně musí negativně projevit i na kondiční stránce hráčů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články