Paris Saint-Germain hledá náhradu za největší hvězdu. Favoritem je hvězdný Portugalec

Francouzské Paris Saint-Germain již pečlivě sestavuje kádr pro nový soutěžní ročník. Kdo je na seznamu potenciálních posil?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před necelými dvěma lety dorazil do Paris Saint-Germain, aby po boku Kyliana Mbappého vybojoval velké triumfy. Angažmá argentinského kanonýra Lionela Messiho v Parku princů však nevychází podle představ. Pětatřicetiletý mistr světa sice patří mezi nejvýraznější tváře mužstva a podepsal se pod 29 vstřelených branek a 32 asistencí, výrazné úspěchy přesto nepřišly. Pařížané dvakrát předčasně vypadli z Ligy mistrů a úspěchy v domácí soutěži ambiciózním majitelům nestačí.

Je proto otazníkem, zda bude spojení Messiho s francouzským klubem i nadále pokračovat. Argentinci končí po závěrečném kole letošního ročníku dvouletá smlouva a na nové se zatím nedohodl. V posledních týdnech se navíc netěší ani oblibě fanoušků, kteří jej po poslední porážce proti Rennes vypískali. Sám Messi pak zamířil do šaten mezi prvními a nezatleskal ani domácímu kotli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spekulace o jeho možném odchodu nabírají na obrátkách. Sedminásobný držitel Zlatého míče je spojovaný s možným přesunem do Saúdské Arábie, Spojených států či návratu do Barcelony. Podle italského serveru Calciomercato proto vedení Paris Saint-Germain již promýšlí možnou náhradu za jednoho ze svých nejproduktivnějších hráčů v případě, že by se rozhodl smlouvu neprodloužit.

Campos ukázal na Leaa

Sportovní ředitel Luis Campos by v tomto případě rád přivedl vycházející hvězdu italského AC Milán Rafaela Leaa. Třiadvacetiletý kanonýr má za sebou téměř čtyři úspěšné ročníky za milánský celek, v nichž nasázel 36 branek a u dalších 31 asistoval. Portugalskému reprezentantovi však již v létě 2024 končí smlouva, novou stále nepodepsal a AC tak zřejmě bude mít poslední šanci jej zpeněžit za vysokou částku.

Podle serveru Transfermarkt se jeho hodnota pohybuje okolo 80 milionů eur, tedy těsně pod hranicí dvou miliard korun. Ve hře je také aktivování Leaovy výstupní klausule, která činí bezmála 150 milionů eur, asi 3,5 miliardy korun. Sám Portugalec navíc před časem přiznal, že by se přesunu nebránil. „Sbírat zkušenosti v nové lize? Ano, ale v budoucnosti. Teď se koncentruju na sezónu v AC Milán. Mám tady platnou smlouvu a je to špičkový klub,“ uvedl pro MEN.

Je Rafael Leao pro Paris Saint-Germain vhodnou náhradou za Lionela Messiho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články