PSG dvakrát přeplatilo kluby z Premier League. Neuspěl ani Todd Boehly, který za rok utratil 611 milionů eur

Rovnat se PSG na poli financí? To nejde. Přesvědčily se o tom dva kluby z Anglie. Francouzský mistr získal posily z Realu Madrid a Sportingu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Konkurovat finančním možnostem PSG? To je téměř nemožné. Na vlastní kůži to poznaly dva anglické kluby, které měly na dosah domluvu s Marcem Asensiem a Manuelem Ugartem. Fabrizio Romano potvrdil, že oba hráči již podepsali dokumenty a v příštích letech budou hájit barvy PSG. Asensio zamířil do Paříže z Realu Madrid jako volný hráč a francouzský mistr si ho pojistil na čtyři roky. Manuel Ugarte, za kterého Paris Saint-Germain zaplatí během pěti let Sportingu Lisabon výstupní klauzuli ve výši 60 milionů eur, podepsal smlouvu do roku 2028.

Hvězda Aston Villy nebo jeden z hráčů PSG?

O španělského záložníka stálo několik italských klubů. Enormní zájem ovšem měl trenér Aston Villy Unai Emery. Klub z Birminghamu také předložil Asensiovi zajímavou nabídku. Trojnásobný vítěz Ligy mistrů chtěl větší herní vytížení a podle zákulisních zpráv byl blízko domluvě s Aston Villou. Jenže ta bude v příští sezoně hrát „jen“ Konferenční ligu. Když do hry vstoupilo PSG a výrazně přeplatilo anglický klub, i kvůli lákadlu Ligy mistrů si Asensio nakonec plácl z pařížským velkoklubem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jde o uruguayského záložníka, byla dlouho hlavním favoritem na jeho získání Chelsea. Od klubu ze Stamford Bridge dostal lukrativní nabídku a vše nasvědčovalo tomu, že se Manuel Ugarte přesune z Lisabonu do Londýna. Jenže pak do hry vstoupilo PSG a podobně jako v případě Asensia hráči nabídlo takový plat, že to bylo i na Blues moc.

Guardian vyvrátil spekulace

Anglický klub následně z celého jednání vycouval. V médiích se objevily i zprávy, že Chelsea projevila zájem koupit podíl ve Sportingu a tato transakce měla údajně být svázána právě s odchodem Manuela Ugarteho na Stamford Bridge. Podle anglického deníku Guardian tyto spekulace nejsou pravdivé.

Jak se vyrovná PSG s odchodem Messiho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články