První slova Mojmíra Chytila ve Slavii: Mám zabejčenou povahu a snažím se vyhrát za každé situace

Slavia potvrdila první letní posilu. Útočník přicházející z Olomouce netají velké ambice. Trenér Trpišovský prozradil, jaké s ním má plány.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

O jeho přesunu z Olomouce do Slavie se mluvilo již v zimě. I když prosakovaly zprávy, že je přestup domluvený, oficiálně kluby nic nepotvrdily a Mojmír Chytil odehrál jaro v dresu Sigmy. A má za sebou vydařenou sezonu. V lize dal dvanáct gólů, třikrát se trefil v MOL Cupu a na kontě má I hattrick v národním týmu. Nyní Slavia potvrdila podpis čtyřleté smlouva. „Jsem moc rád, že se vše dořešilo, mohu být hráčem Slavie. Jednání naštěstí dopadla úspěšně, za což jsem velmi rád. Chci být platnou posilou, je to velká výzva a posun v další kariéře,“ řekl Chytil pro klubový web.

Hra v boxu a zády k brance

Kouč Jindřich Trpišovský si posilu pochvaluje. „První věc, co mě skrz Mojmíra napadne, je přínos pro tým. Doufám, že si k nám přinese soubojovost, takovou tu svou nepříjemnost, kterou má pro soupeřovy obrany. Má velice dobré krytí míče, možná vůbec nejlepší hru zády k brance v lize. Je to týmový hráč, bojovný, s výbornými fyzickými parametry. Co od něj budeme nejvíce vyžadovat bude hra v boxu a zády k brance,“ uvedl na adresu Chytila trenér sešívaných.

Čtyřiadvacetiletý útočník je přesvědčený, že do herního stylu Slavie zapadne. Je to hodně fyzicky náročné, trenér Trpišovský spoléhá i na důrazný presink. Věřím, že se na vše rychle adaptuji a pomůžu týmu. Mám zabejčenou povahu a snažím se vyhrát za každé situace,“ poznamenal Mojmír Chytil, který už má na kontě 116 ligových startů.

Chytil: Tribuna Sever je úžasná

Kanonýr, jenž začínal s fotbalem v Prostějově, nezastírá, že se těší na podporu fanoušků. „Moc! Vždy, když jsem hrál v Edenu, atmosféra byla skvělá. Tribuna Sever je úžasná, pamatuji si, jak se pod ní radovali hráči při zápase proti Seville, musel to být neskutečný zážitek. Velmi se na fanoušky těším. Snad je zaujmu,“ zmínil Chytil. A jaké má ve Slavii cíle? „Ty nejvyšší! Chceme vyhrát ligu, pohár a kvalifikovat se do základní skupiny evropských pohárů,“ dodala nová posila sešívaných.

Kolik gólů nastřílí v příští sezoně za Slavii Mojmír Chytil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články