První čeští trenéři, kteří byli v nové sezóně odvoláni

i Foto: worldfootball.net
                   

Fotbalová sezóna už je nějakou dobu v plném proudu a je pravdou, že některým klubům se daří více a některým zase o hodně méně. Sázkové kanceláře proto začaly zběsile vypisovat kurzy na to, kteří trenéři budou jako první odvoláni. Hodně se skloňovala například jména Václava Jílka ze Sparty či Františka Straky působícího v Karviné. Oba dva na současných pozicích nakonec i nadále pokračují. Zmar svých svěřenců ovšem odnesli jiní. Kdo si musí aktuálně hledat novou práci? To jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Ivan Kopecký – SFC Opava

Úplně prvním odvolaným trenérem na domácí české scéně se stal Ivan Kopecký, který na lavičce Opavy vydržel necelý jeden rok. Do klubu přišel loni v září, když nahradil Romana Skuhravého. Kopecký pomohl celku z Moravskoslezského kraje k udržení v nejvyšší tuzemské soutěži a těšil se na další ročník mezi fotbalovou elitou. Ten mu ale rozhodně nevyšel podle představ. Opava nevyhrála osm zápasů za sebou a aktuálně se nachází na absolutním dně tabulky se ziskem pouhých devíti bodů. Tým dočasně vedou asistent Josef Dvorník a sportovní manažer Alois Grussmann.

Josef Czaplár – FC Fastav Zlín

O nic lépe si doposud nevedl ani Fastav Zlín, jehož fotbalová pohádka z minulého roku se dočkala poměrně hořkého konce. Podceňovaný celek loni vyhrál MOL Cup a účastnil se tak předkola Evropské ligy, kde sice neuspěl, nicméně předvedenou hrou rozhodně nezklamal. Dalších úspěchů se tým ve žlutých dresech nedočkal. V aktuálním ročníku mu zatím náleží patnáctá, sestupová příčka a od absolutního dna jej dělí pouze jeden jediný bod. Za 12 ligových kol nasbírali fotbalisté Zlína nejvíce proher ze všech účastníků Fortuna ligy (8). Bylo jasné, že dříve nebo později musí přijít nějaká změna. Zmar nakonec odnesl trenér Josef Czaplár, který v klubu nevydržel ani půl roku.

Pavel Šustr – FC Zbrojovka Brno

Ani druhá nejvyšší česká soutěž se neobešla bez prvního odvolaného trenéra. Tím ses stal Pavel Šustr, který hájil zájmy Zbrojovky Brno. Ta samozřejmě stejně jako každý rok pomýšlí na postup do nejvyšší ligy a proto je současné páté místo v tabulce opravdu neuspokojivé. Ani dvě poslední výhry v řadě na pozici kouče nic nezměnili a proto jej od následného duelu vystřídá Miroslav Machálek z Líšně. Povede se Brnu s novým koučem lépe?

Martin Hašek – Bohemians Praha 1905

Dosud poslední obětí neuspokojivých výsledků se stal trenér Martin Hašek, který na lavičce pražských Bohemians 1905 působil od roku 2017 a patřil tedy k největším stálicím s takřka neotřesitelnou pozicí. Časy se ale mění a Klokani do nového ročníku vstoupili opravdu špatnou nohou. Zatím se na jedenácté příčce třesou o to, aby nesklouzli do sestupových vod a čtyři zápasy bez výhry už byly na vedení příliš. Situaci navíc neprospěla ani prohra v pohárovém utkání proti Chlumci nad Cidlinou. Bratr legendárního hokejového brankáře Dominika Haška si tak musel sbalit kufry a o jeho nástupci zatím nebylo rozhodnuto.

Foto: worldfootball.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund