Proti Jílkovi už se staví i legendy Sparty

i Foto: dfb.de
                   

Václav Jílek a jeho působení v pražské Spartě je v posledních týdnech hodně diskutovaným tématem, reakce se ovšem ani v nejmenším nenesou na pozitivní vlně. Pražané prohráli v derby proti Slavii a podlehli také Plzni, díky čemuž se v tabulce Fortuna ligy propadli na osmou příčku a fanoušci po hráčích dokonce žádali, aby hráči po zápase v Doosan Aréně svlékli dresy, protože si je nezaslouží hrdě nosit. Co na to Jílek? Vyhrocené reakce prý ničemu nepomůžou. Jenže emoce tečou při každém utkání a víru v někdejšího kouče prvoligové Olomouce už ztrácejí i některé české legendy, které ve Spartě zanechaly výraznou stopu…

Statistiky letenského klubu zatím hovoří jasně

Vedení Sparty doufalo, že se zkušený Václav Jílek stane spasitelem klubu. Jenže realita by od původních předpokladů nemohla býti více vzdálena. Letenští zažívají nejhorší vstup do nového ročníku za poslední roky, v této disciplíně dokonce pokořilo éru nenáviděného Itala Andrea Stramaccioniho. Že není tak zle? Čísla hovoří poměrně jasně. V posledních pěti zápasech Sparta vyhrála pouze jednou, třikrát odcházela ze hřiště jako poražená. Nestačí?

Zajímavý je také pohled na bilanci vstřelených a obdržených branek, která hlásí vyrovnaný stav 18:18. Více branek inkasovali už jen fotbalisté pražských Bohemians a trojlístku z posledních příček tabulky. Z hlediska odehraných zápasů už se Pražané dostali do záporných čísel – vyhráli pouze čtyřikrát, dvakrát remizovali a pětkrát odešli z trávníku bez jediného bodu. S takovou prostě nemohou pomýšlet na účast v příštích evropských pohárech. No a když jsme u pohárů, určitě máte všichni v živé paměti, jak neúspěšně přibližně před měsícem dopadly.

Kvůli všem těmto skutečnostem jsou naděje na zisk titulu, který se jim vyhýbá od roku 2014, naprosto nereálné a přitom se Sparta dušovala, že v tomto ročníku na něj hodlá útočit. Na vedoucí Slavii ovšem aktuálně ztrácí 15 bodů a toto manko je s ohledem na současnou formu Sešívaných naprosto nemožné stáhnout.

Horst Siegl se domnívá, že Sparta je k Jílkovi až příliš benevolentní

Vedení Sparty se v minulosti s trenéry nemazlilo. Jakmile přišla série třeba jen čtyř neúspěšných zápasů, začala hledat náhradu. Jílek má ovšem stále důvěru a proto se některé legendy klubu ptají, čím si ji zasloužil. Benevolenci Sparty nechápe kupříkladu Horst Siegl, jenž Pražanům pomohl k jedenácti titulům a proto pro něj musí být současný stav klubu opravdu smutný:

„Jílek mě zatím nepřesvědčil skoro v ničem. Nevidím v podstatě žádný rozdíl mezi trenérem Jílkem a Pavlem Hapalem, který však zkraje minulé sezony tak dlouhou dobu hájení nedostal a byl vyhozen už koncem července. Vedení Sparty možná bude mít prostor k řešení trenérské otázky během blížící se reprezentační pauzy, na druhou stranu nejde měnit kouče donekonečna.“

Názor Horsta Siegla samozřejmě není ojedinělý. Nicméně se najdou i tací, kteří Jílka i nadále hájí. Třeba takový David Rozehnal si myslí, že tým potřebuje čas, aby si pořádně sedl. Není vám ale tato věta z minulosti již povědomá?

Foto: dfb.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články