Progres a postupná cesta? Výmluvy. Kouč Sparty Priske se jimi schovává za vlažné výkony hvězd

KOMENTÁŘ: Pražská Sparta opět ztratila body a fanoušci na Letné mohli slyšet na tiskové konferenci opět starou známou písničku o progresu, postupné cestě a nasazení. Není však spoléhání na budoucnost ze strany Briana Priskeho jen výmluvou?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Po vypadnutí z evropských pohárů proti Stavangeru se mohlo zdát, že Sparta letos bude soustředit svou pozornost jen na ligu. Ani v té však zdaleka nepředvádí dominantní výkony, spíše naopak. Nejde ani tak o zisk čtyř bodů ve čtyřech posledních utkáních, ale o předvedené výkony a nasazení. Právě těmito pojmy se totiž na tiskových konferencích po značných ztrátách ohání dánský stratég Brian Priske, který je údajně s těmito atributy u hráčů nadmíru spokojený.

A to i přes naprosto nezvládnutý druhý poločas proti Bohemians a navzdory překvapivě vlažnému výkonu bez nápadu na půdě Jablonce. Třešničkou na dortu pak byl výkon proti Zlínu, kdy i přes očekávanou předvedenou hru hostů nedokázali vyzrát na jejich herní styl. A poslední remíza proti Teplicím byla i před dvoubrankové vedení Sparty v první půli až překvapivě vyrovnanou partií. Otázkou zůstává, zda by měla být.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Slova o progresu, zlepšování hráčů a postupných krůčcích padají z úst dánského kouče Briana Priskeho neustále. Jenže po osmi kolech znějí spíše jako výmluva. Sparta totiž nemá na své soupisce tým mladých nazdárků, neznámých tváří nebo hráčů, kteří mohou překvapit. I přes pětici zraněných má mužstvo napěchované hvězdami a není divu, že hodnota jejího kádru je druhá nejvyšší v lize. A osminásobná v porovnání s Teplicemi.

Kuchta a Jankto zapadají do průměru

Milionová jména jako Jan Kuchta nebo Jakub Jankto jsou však velkým zklamáním. Roli samozřejmě může hrát nízká rozehranost a Kuchtova stopka. Přesto se bavíme o reprezentantech, kteří by měli českou ligu jednoznačně převyšovat a ukazovat své vůdčí schopnosti na hřišti. To se však neděje. Stejným zklamáním jsou pak výkony Davida Pavelky, který měl být dalším z jasných tahounů a jeho výkony jsou často mdlé.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na rozdíl od pravé strany ofenzivy v podání Kryštofa Daňka a Tomáš Čvančary navíc o progresu a zlepšování hráčů nemůže být řeč. Kuchta s Janktem mají na Letné ukázat okamžitou kvalitu a po roční odmlce se vrátit do velkého evropského fotbalu. Příchod obou hráčů navíc ještě víc bije do očí v souvislosti s neúčastí Sparty v Evropě. Velká jména se tak trápí proti Zlínu, Jablonci nebo Teplicím. Otazníkem navíc zůstává, zda s nimi trenérský štáb pracuje vhodným způsobem.

Po Baníku nastane čas hodnotit

Vina tak zůstává i na dánském trenérovi Brianu Priskem. Zdánlivé poplácávání se po zádech, jak bude lépe, slova o pravém sparťanství a kroužek na stadionu po utkání jej totiž po dalších ztrátách u fanoušků nezachrání. Ti vědí, jaké jména mají v kádru. A pokud by Sparta prohrála i proti trápící se Vrbově Ostravě nastává čas si zhodnotit, zda je skutečně sympatický Dán tím pravým, kdo vyvede Spartu k úspěchům.

Kdo může za současné ztráty Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování