Slavia deklasovala Pardubice a vrací se do čela tabulky. Proč chyběl Kačaraba, Oscar nebo Sor?

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského dokázali čtyřmi góly pokořit Pardubice a opět míří na vedoucí příčku. Kouč červenobílých však musel postrádat důležité opory.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní se vracejí do čela tabulky ve velkém stylu. Proti Pardubicím od úvodních minut jasně dominovali, a ještě před přestávkou šli do vedení. Ve 41. minutě proměnil nabídnutý pokutový kop Lukáš Provod. Pětadvacetiletý záložník patřil k nejlepším hráčům na hřišti a podepsal se také pod druhou branku, která padla deset minut po půli. V 62. minutě se dokázal prosadit Ivan Schranz, který zvyšoval již na rozdíl tří branek.

Po úniku se v závěru dokázal prosadit také Ibrahim Traoré a zpečetil vítězství červenobílých na konečných 4:0. „Náš výkon byl od první minuty fotbalový, hráli jsme celý zápas velice dobře,“ hodnotil na tiskové konferenci po utkání trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Celkově jsem spokojený. Vyhráli jsme a nikdo se nám nezranil, navíc byla velice dobrá kulisa. Pro mě tam byly i velice zajímavé individuální výkony,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do utkání přitom v červenobílých barvách nezasáhla řada důležitých opor mužstva včetně Oscara, Tarase Kačaraby nebo Yiry Sora. „Někteří určitě budou pro čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy k dispozici,“ nastiňuje Trpišovský podle něhož jsou důvody absencí různé. „Měli jsme k dispozici některé hráče, které ve čtvrtek použít nemůžeme,“ pokračuje s tím, že proto do utkání nezasáhl Oscar s Kačarabou.

Trpišovský: Sor a Holeš mají zdravotní potíže

Nechtěli jsme je vůbec dávat do zápasu, aby se nezranili. Nebylo to ani z kondičních důvodů, máme ale na těch postech zastupitelnost a víme, že tam ve čtvrtek budeme opět omezení. Chtěli jsme předejít nějakému zranění,“ doplňuje. Naopak u Yiry Sora a Tomáše Holeše jde údajně o zdravotní potíže. „U nich se jedná o zdravotní problémy z minulého týdne. Proti Pardubicím by nastoupit nemohli, u ostatních to ale byla prevence,“ zakončil Trpišovský.

iZdroj fotografie: Reuters

Červenobílé čeká v nadcházejících dnech náročný program. Ve čtvrtek nastoupí k odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti nizozemskému Feyenoordu, které mají po úvodním výsledku 3:3 slibně rozehráno. Před začátkem titulové skupiny nadstavby je navíc čekají ligové duely proti Jablonci a Zlínu.