Priske po derby rozebral Olatunjiho, fyzickou kondici i mentalitu Sparty. Co rozhodčí?

Sparta dokázala otočit čtvrtfinále MOL Cupu na hřišti Slavie. Trenér Priske se po utkání zaměřil nejen na fyzickou i psychickou sílu týmu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Sparta prožívá další vlnu euforie. Ve čtvrtfinále MOL Cupu sice Letenští prohrávali na hřišti Slavie 0:2, dokázali ale vyrovnat a díky proměněné penaltě ze závěru prodloužení slaví postup. Co řekl trenér hostů na tiskové konferenci? „Jsem na kluky opravdu hrdý. Dnešní derby jsem si užil. Na hřišti byly dva týmy, které se snažily hrát fotbal a udělat to jeden druhému fotbalově těžší. Ale ve chvíli, kdy jste dole a prohráváte o dva góly, jsem u hráčů viděl, že jsou pořád klidní a soustředění, drželi pospolu,“ těšilo Briana Priskeho.

Skvělý Olatunji

Dánský stratég také vyzdvihl, že se opět projevila silná mentalita hráčů Sparty. „Tohle vítězství to jen vylepšuje. Vezmeme si z toho další pozitiva. Jednoznačně je to důkaz toho, kde se momentálně nacházíme po taktické, psychické i fyzické stránce,“ zmínil Priske. V základní sestavě udělal proti předchozím utkáním pár změn. V útoku nastoupili Olatunji s Tucim a Birmančevičem. Kuchta naskočil z lavičky až ve druhém poločase, Haraslín a Vindahl ani nebyli na lavičce.

Sparta vyhrála na hřišti Slavie 3:2 po prodloužení.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Skvělý výkon předvedl hlavně útočník Victor Olatunji, který dělal obraně Slavie velké problémy a k obratu přispěl dvěma góly. „Byl velmi dobrý, úžasný. Předvedl skvělý výkon v mnoha aspektech. Dal dva góly, ale hlavně to měl velmi těžké proti třem obráncům Slavie. Každopádně udělal velký pokrok od minulého léta, kdy přišel z Liberce. Ale to je běžné, musel si zvyknout na nové prostředí. Teď prokazuje zlepšení, je to dobrý kluk a jsem za něj šťastný,“ chválil Olatunjiho Brian Priske.

Priske: V kádru je větší kvalita než loni

Letenským také vyšla střídání. Projevilo se, že trenér ACS má oproti minulé sezoně k dispozici širší a kvalitnější kádr. „Jsem vděčný za to, v jakém stavu tým je. Hráči se oproti minulé sezoně posunuli, v kádru je opravdu větší kvalita. Věděli jsme, že jestli chceme být konkurenceschopní v lize i v Evropě, potřebujeme hodně kvalitních hráčů. Může za to i lékařský tým, vždyť všichni hráči jsou k dispozici. V tuto chvíli bojuje se zraněním jen Pavlas (David Pavelka),“ podotkl kouč Sparty.

Dánský trenér Sparty Brian Priske.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ačkoliv jsou oba týmy velmi dobře fyzicky připravené, ani jeden z trenérů nebyl nadšený z toho, že čtvrtfinálová bitva dospěla do prodloužení. Přece jen obě pražská „S“ preferují hodně náročný herní styl a v neděli je na programu další derby. Tentokrát to ligové, které bude bezpochyby důležitější, než duel MOL Cupu. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský čeká, že nedělní derby bude odlišné.

Regenerace na prvním místě

Rozhodne v neděli na Letné, který tým bude mít více fyzických sil? „Určitě to může být jeden z elementů, které mohou rozhodnout. Jsem šťastný za fyzickou kondici, kterou kluci mají. Už od prvního zápasu v Karviné jsme tým hodně rotovali. My víme, čeho jsou hráči schopní a co všechno zvládnou. Na nás to výrazný vliv mít nebude. Kluci jsou dobře trénovaní. Samozřejmě se budou ve čtvrtek a v pátek cítit unavení, ale na neděli se těšíme,“ uvedl Priske.

Igoh Ogbu s Victorem Olatunjim svedli v pohárovém derby obrovské množství soubojů
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dánský trenér netuší, co přinese nedělní ligové derby, ve kterém bude mít Sparta výhodu domácího prostředí. „Bude to úplně jiný zápas a pravděpodobně s jinými hráči. Je těžké říct, co můžeme čekat. Doufám ale, že to bude stejně dobré utkání. Pro nás dobře, že budeme hrát na Letné a přejeme si další výhru,“ dodal kouč úřadujícího mistra. K rozhodčím se Brian Priske jako vždy nevyjadřoval.

Co si myslíte o výkonu rozhodčího v derby?

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články