Priske po Bohemians promluvil o penaltě, emocích a absenci Krejčího

Pražská Sparta zvládla podruhé v řadě zdolat Bohemians, celku z Letné pomohl pokutový kop. Jak zápas hodnotil trenér úřadujícího mistra Brian Priske?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Středeční pohárové utkání v Ďolíčku pražská Sparta zvládla, domácí ligové klání proti Bohemians také. Svěřence trenéra Briana Priskeho přesto opět čekala proti nepříjemnému soupeři těžká práce. Sparta v první půli střelecky dominovala, bojovní hosté však dokázali tlaku vzdorovat. Domácím pomohl až v 68. minutě kontroverzní pokutový kop po faulu Matěje Hybše, který proměnil Veljko Birmančević. Srbský křídelník v závěru asistoval i u druhé branky domácích a pomohl zpečetit vítězství 2:0.

Trenér Bohemians Jaroslav Veselý po utkání přiznal, že odpískaný pokutový kop byl podle něj velmi přísný. „Kuchta mě přesvědčuje, že to byla penalta. Tak tady pískejme tyhle soft penalty, když ji tentokrát rozhodčí odpískal,“ dodal s odkazem na nerovný metr rozhodování podobných situací v jiných ligových utkáních. Podle kouče Sparty Briana Priskeho však šlo o jednoznačnou záležitost.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Musím říct, že jsem to ještě neviděl v opakovaných záběrech, ale tak, jak jsem tu situaci vnímal na hřišti, to působilo jako čistá penalta, jako vražení,“ prohlásil sparťanský lodivod. Priske zároveň podotknul, že emočně vyhrocené utkání trenérský štáb očekával. „Věděli jsme, že se soupeř přijede porvat o dobrý výsledek a že uvidíme mnoho osobních soubojů. My koneckonců ani nečekáme, že se někdo složí z toho, že jede hrát na Letnou, položí nám tady červený koberec a pogratuluje nám k výhře,“ uvedl.

Priske: Ukázali jsme kvalitu a mentalitu

Dánský stratég zároveň přiznal, že jeho svěřenci se v první půli trápili. „Celkově se dá říct, že to bylo těžké utkání proti silnému soupeři, proti kterému nikdy není lehké hrát. Za první půli si určitě Bohemians zaslouží kredit, protože presink zahajovali poměrně vysoko. My jsme měli problémy se z toho dostávat a zahájit naši výstavbu tak, jak jsme zvyklí,“ doplnil s tím, že pomohly až taktické změny ve druhé půli. „Ukázali jsme kvalitu a mentalitu,“ ví.

Priske přiznal, že v kádru mu pro obdobné zápasy chybí kapitán Ladislav Krejčí. „Každý hráč, kterého nemůžeme využít a není k dispozici kvůli zranění, nám schází. V této fázi sezony je to prostě Ladislav Krejčí, ale také Matěj Ryneš nebo ostatní hráči. Všichni víme o kvalitách Ladislava Krejčího, není ale zkrátka momentálně k dispozici. Takový je ale fotbal,“ dodal ohledně blíže nespecifikovaného zranění sparťanského stopera.

Byla penalta odpískána správně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články