Priske chystá změny. Rozhodně nějaké budou, přiznal trenér Sparty. Kdo si příště nezahraje?

Po vítězství nad Betisem Sevilla už realizační tým Sparty přemýšlí nad dalším zápasem. Trenér Priske naznačil, že sestava dozná změn.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Sparta předvedla proti Betisu skvělý výkon, před utkáním ale museli na Letné řešit problém s absencí Asgera Sorensena. „Měl zranění z včerejšího tréninku. Museli jsme to trochu změnit. Měli jsme Panyho, Krejčího. Hráli skvěle. Když se dnes podíváte na výkon Vitíka, byl také velmi dobrý,“ řekl trenér Brian Priske na tiskové konferenci. Oceňoval hlavně týmový výkon.

Hrdý Priske

Hráče navíc hnala za úspěchem skvělá podpora diváků. Španělský tým v Praze předvedl, jakou má kvalitu, přesto vítězství slavila Sparta. „Samozřejmě to byl těžký zápas proti velmi těžkému soupeři z La Ligy. Ukázali dostatek kvality. My jsme byli soustředění celých 90 minut. Hráli jsme velmi týmově. Každý se držel herního plánu do obrany i do útoku. Je to pro nás velký výsledek v Evropské lize i celkově. Snažili jsme se hrát svůj fotbal proti velmi dobrému soupeři. Jsem na hráče moc hrdý za ten výkon ve více než 90 minutách,“ zmínil Priske.

Trenér Sparty Brian Priske.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Velkou měrou se na vítězství Sparty podílel skvělý gólman Peter Vindahl. „V první půli jsme soupeři povolili dvě šance. Proto ale máme také brankáře, který nám v tomto ohledu pomohl. Jsem opravdu moc a moc pyšný,“ uvedl trenér Sparty, kterého potěšil i výkon Jaroslava Zeleného. „Jeho hra se hodně zvedla. Jsem s ním moc spokojený. Máme ale hodně hráčů, kteří podávají dobré výkony a tlačí se do základní sestavy. Přesně tohle potřebujeme,“ ví dánský kouč.

Preciado? Výborný výkon

Dařilo se ale víceméně všem hráčům Letenských. Jan Kuchta sice opět neskóroval, hlavně ve druhém poločase předvedl velký výkon. Obranu Betisu zlobil i Angelo Preciado. Byl také jedním z hráčů, kteří podali výborný výkon. Byl to ale hlavně skvělý týmový výkon. I střídající hráči přesně věděli, co se po nich chce a velmi nám pomohli. Každý věděl, co má dělat a pomohl nám. Když přijde nový hráč, chce to nějaký čas. Hrál v Ekvádoru, v Belgii, je třeba nějaký čas. Dnes to pro něj byl rozhodně dobrý zápas,“ poznamenal Priske.

Ekvádorský reprezentant Angelo Preciado na pravé straně větral obranu Betisu.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V neděli čeká lídra Fortuna ligy zápas na hřišti čtrnáctých Pardubic. Dá se očekávat, že realizační tým sáhne oproti čtvrtečnímu duelu k řadě změn. „Pravděpodobně ano. Abych byl upřímný, ještě jsem o tom nepřemýšlel. Samozřejmě se snažíme plánovat i dopředu, teď ale nic neřeknu. Vím, že to bude úplně rozdílný zápas, asi tam bude hodně sněhu. Potřebujeme ale přístup jako dnes. Rozhodně nějaké změny budou,“ uzavřel tiskovou konferenci trenér Sparty.

Kdo byl nejlepším hráčem Sparty proti Betisu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články