Případ Salo možná konečně našel svého viníka!

Foto: inews.co.uk

Není tomu tak dávno, co nejen celým sportovním světem otřásla smutná zpráva, že nadějný argentinský fotbalista Emiliano Salo zemřel při letecké havárii, po níž se s letounem a posádkou tvořenou jedním pilotem zřítil do hlubin oceánu. Několik měsíců po skončení všech pietních a vzpomínkových akcí na povrch vyplavaly nové informace o případu, který se zdál být zdánlivě uzavřený. Policie totiž prý v souvislosti se smrtí fotbalisty a pilota zatkla postaršího muže ve Velké Británii. Jakým způsobem mohl být do tragické události zapletený?

Připomenutí celé kauzy, která zahýbala veřejností

Osmadvacetiletý Emiliano Salo se stal nejdražší posilou velšského Cardiff City, který je pravidelným účastníkem anglické Premiere League. Podle dostupných informací za něj vedení klubu zaplatilo úctyhodných 17 milionů eur. Vše kolem přestupu z francouzského Nantes již bylo vyřízeno a sám argentinský rodák se na nové angažmá velice těšil. Právě proto zamířil z Francie soukromým letadlem do nového působiště, kam se ovšem už nikdy nedostal.

Letadlo se totiž jakoby vypařilo přibližně v polovině letu a následně se strhlo opravdu rozsáhlé hlubinné pátrání. Nicméně kvůli obtížnosti procesu se dlouhou dobu nic konkrétního nevědělo, rodiny fotbalisty i pilota Davida Ibbotsona proto stále živily naděje, že se oba muži naleznou v pořádku, i když už v té době bylo jasné, že je něco hrozně špatně. Nejhorší obavy se nakonec potvrdily, letoun byl nalezen na dně La Manchského kanálu. Tělo Emiliana Saly se ovšem našlo až o několik dnů později, jelikož jej tamní proudy odnesli od vraku dál. Ostatky pilota dodnes nalezené nebyly a pátrání po nich bylo již definitivně zastaveno.

Nešťastná náhoda nebo chyba někoho zvenčí?

Většinová část veřejnosti přijala smrt talentovaného fotbalisty za nešťastnou náhodu. Někteří ale stále přemítali, jestli se tragédii nedalo nějakým způsobem předejít. Podle posledních zjištění zahraničních médií byl prý v souvislosti se smrtí Saly a pilota odveden do vazby čtyřiašedesátiletý muž ze Severního Yorkshiru. Jeden z detektivů, který dostal případ na starost, veřejně prohlásil:

„Výsledkem našeho vyšetřování je to, že jsme dnes, ve středu 19. června, zadrželi 64letého muže ze Severního Yorkshiru podezřelého ze zabití na základě nezákonného jednání.“

Z jakého důvodů padlo podezření právě na nejmenovaného muže v důchodovém věku dosud nebylo oznámeno. Nicméně je pravděpodobné, že ve hře je špatný stav letounu, za který by měl být někdo zodpovědný. Policie prý totiž momentálně úzce spolupracuje s Úřadem pro civilní letectví, což by této teorii odpovídalo. Podezřelého muže nicméně z vazby propustili hned následující den, jelikož přislíbil spolupráci.

Mohl za to pilot?

Na internetu také kolují zprávy, že zesnulý pilot nebyl k létání způsobilý. Prý trpěl barvoslepostí, měl přísné zakázané noční lety a pro převážení osob údajně neměl ani licenci. Jestli se tyto informace zakládají na pravdě ukáže až další vyšetřování.

Foto: inews.co.uk