Přijde Mladá Boleslav o svého nejlepšího střelce?

                   

Mladé Boleslavi se před právě končící sezónou podařilo ulovit do svých řad skutečný klenot, který se nesmazatelně zapsal do memoárů české nejvyšší fotbalové soutěže. Nikolaj Komličenko dokázal (i díky novému hernímu systému Fortuna ligy) naprosto zastínit všechny ligové střelce minulé dekády a v jedné disciplíně se mu povedlo překonat i skvělého Davida Lafatu, který do té doby neměl v tuzemských vodách absolutně žádnou konkurenci. I díky fotbalistovým perfektním výsledkům bylo jasné, že se v Mladé Boleslavi zřejmě dlouhou dobu neohřeje. To se nakonec možná skutečně potvrdí už v následujících dnech, protože kolem něj začal kroužit jeden ze zahraničních klubů. Podlehne Komličenko vábení, zůstane v České republice a nebo si počká na lukrativnější nabídku?

Střelec, jehož jméno strašilo všechny celky Fortuna ligy

Rodák z Ruska a odchovanec Krásnodaru se v české nejvyšší soutěži objevil už v roce 2016, kdy jej na hostování získal Slovan Liberec. Tehdy dvacetiletý fotbalista nastoupil do dvanácti zápasů, v nichž vedení klubu nepřesvědčil, že může být přínosem. Dnes si asi celý liberecký realizační tým musí trhat vlasy vzteky. Do dalšího ročníku si jej totiž přetáhla Mladá Boleslav, kde Komličenko předvedl podobné vystoupení jako v předchozím klubu, ale důvěru přesto dostal a hostování se nakonec změnilo v přestup.

Vývoj dnes třiadvacetiletého útočníka vyvrcholil v této sezóně, kdy zcela ovládl tabulky ligových střelců. Prozatím má na kontě úžasných 27 branek a nějaké ještě může přidat. O jeho konečné střelecké potenci zatím sice nebylo rozhodnuto, nicméně už teď je jasné, že titul ligového rekordmana jej nemine. Nad dosavadním lídrem tabulek Davidem Lafatou vede už o dvě branky. Lafata dosáhl 25 gólů v ročníku 2012/2013, kdy ještě hrával za Jablonec. Komličenko má sice výhodu větší porce zápasů, nicméně to mu na fantastickém úspěchů nikterak neubírá.

Přestup je blízko, hlavně se neukvapit

Nikolaj Komličenko ve svém nízkém věku předvedl něco, co v rámci české ligy jednoduše nemá obdoby. Právě proto se prakticky okamžitě začali rojit spekulace o tom, že vedení Mladé Boleslavi neudrží nadějného střelce věčně. V podstatě se očekávalo, že odejde hned v nadcházejícím letním přestupovém období. Prvním zájemcem s konkrétní nabídkou má prý být řecký mistr PAOK Soluň. Otázkou ovšem je, jestli Komličenko nemá vyšší ambice.

Přestup z české do řecké nejvyšší ligy přeci jen není tak výrazným kariérním posunem, jaký by si urostlý kanonýr zasloužil. V Boleslavi má navíc platnou smlouvu až do roku 2022. Spíše se přikláníme k variantě, že nabídka řeckého vítěze domácího poháru nebude vyslyšena a hráč spolu s vedením klubu z města automobilů počkají, až se ukáže něco mnohem zajímavějšího. Jakému scénáři věříte vy ostatní?

Foto: championat.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články