Přijde mi nelogické, že očkovaní mohou do hospody, ale nemohou na fotbal, přiznal kouč Sparty Vrba

Vítězství pražské Sparty proti Slovanu Liberec přihlížela vinou vládních opatření proti koronaviru jen tisícovka diváků.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta zvládla překonat výsledkovou krizi a po vypadnutí z Evropské ligy a debaklu na Slovácku se vrací na třetí příčku. Letenští rozhodli góly Adama Karabce a Matěje Pulkraba o vítězství 2:1, kterému však přihlížela jen tisícovka diváků. Trenér Sparty Pavel Vrba po utkání prozradil, že nechápe, proč nemůže být na stadion s téměř devatenácti tisícovou kapacitou vpuštěno více fanoušků.

Mě hlavně trápí to, že nebudou fanoušci. Připadá mi nelogické, že očkovaný člověk může chodit do obchodu, do hospody a nemůže přijít na sportovní utkání,“ prohlásil Vrba pro klubový web. „I když by prokázal, že je očkovaný. Tomu vůbec nerozumím. Jsou to zvláštní věci. Nejsem ale doktor a někdo, kdo by o tom měl rozhodovat. Připadá mi to ale minimálně zvláštní. Někam nemůžete a na další akce můžete,“ doplňuje sedmapadesátiletý stratég.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Přesto bývalý trenér národního týmu nebo Viktorie Plzeň jedním dechem dodává, že nejde o jeho potíž. „To ale není moje starost,“ prohlásil. Letenští, kteří se v posledních zápasech trápili zejména na venkovních hřištích, kde ztratili body s Viktorií Plzeň, Baníkem Ostrava nebo Slováckem, podle něj snížením počtu diváků ve výhodě nebudou. „Já to každopádně jako výhodu neberu. Mně se líbí, když jsou fanoušci na hřišti,“ podotknul.

Šéf LFA Svoboda očekává kompenzace

Mně vadilo i dnes, že bylo jen tisíc diváků. Mohlo jich tady být mnohem víc. Na Slovácku se mi nelíbil výsledek a to, jak jsme hráli. Atmosféra ale byla skvělá,“ vzpomíná na utkání, ve kterém Sparta podlehla soupeři z Uherského Hradiště čtyřbrankovým rozdílem. „Já jsem spíš pro to, aby diváci, kteří dělají všechno pro to, aby byli zdraví, na zápas vpuštěni byli,“ zakončil. K celé situaci se pro deník Sport vyjádřil také šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten v kontextu epidemiologické situace opatření chápe, přesto jej překvapilo, že vláda předem neavizovala možné kompenzace. „Podobně jako v lednu už asi neprodáte vánoční ozdoby, tak zpětně neprodáte ani lístek na fotbal. Není možné, aby náklady na omezení šíření epidemie nesl jenom někdo,“ uvedl pro deník Sport s tím, že nechápe, proč bylo zvoleno omezení, které nebere v potaz kapacity stadionu.

Čekal jsem, že mezi venkovním stadionem a třeba menší sportovní halou bude nějaký rozdíl nebo že se to bude řešit procentním omezením kapacity. Na ligu nyní chodilo zhruba 33 tisíc diváků na kolo, kteří se rozmístili na osm venkovních stadionů,“ uvedl. „Vedle toho uzavřená hala se zastaralou vzduchotechnikou pro tisíc lidí může být fakticky dál plná,“ zakončil pro deník Sport s tím, že Ligová fotbalová asociace již zahájila jednání s Národní sportovní agenturou a kontaktovala i ministerstvo průmyslu.

Zdroj: AC Sparta Praha, Deník Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund