Přiblížili jsme se svému maximu, přiznal po Leicesteru Trpišovský. Koho chválil?

Slavii čeká ve čtvrtek pohárové klání v Leicesteru. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

0:0. Pražská Slavia potrápila anglický Leicester City a v úvodním kole vyřazovací části Evropské ligy si připisuje cennou remízu. Sešívaní tlačili zejména v prvních minutách druhé půle, ale ani přesto, že anglický celek přestříleli, se z vítězství neradují. Jak přiznal po utkání kouč Jindřich Trpišovský, jeho sveřenci si sáhli na hranu svých možností. 

„Nějakou dobu nám trvalo, než jsme se srovnali s kvalitou a intenzitou hry. Do druhé půle jsme velmi dobře vstoupili a přiblížili jsme se svému maximu. Kluci podali hlavně do defenzivy skvělý výkon. První zápas jsme odehráli slušně,“ prohlásil Trpišovský. „V play off je první zápas složitější pro domácí tým. Venkovní góly dělají hodně. Oba týmy většinou bývají v prvních zápasech opatrnější, trochu se oťukávají a nechtějí udělat chybu,“ pokračuje.

Kouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pochválil zejména defenzivní čtveřici, kde nakonec nastoupil ve stoperské dvojici po boku Ondřeje Kúdely mladý talent David Zima. Simon Deli, který sešívané posílil v létě formou hostování z belgického Genku, tak zůstal jen na lavičce. „David Zima první část maturity složil, druhá ho ještě čeká. Zvládnul to skvěle. Tušili jsme, že Vardy bude hrát a David umí skvěle předvídat situace,“ prohlásil bývalý kouč Slovanu Liberec nebo Viktorie Žižkov.

Ten pochválil i Jana Bořila, Jakuba Hromadu nebo Alexandra Baha. „Nechtěl bych zůstat jen u Davida. Bóřa skvěle ubránil Albrightona. Kuba Hromada naskočil skvěle do zápasu. Alex Bah si poradil s Barnesem, který umí být opravdu nebezpečný. Zápas ukázal vyspělost týmu, ohromně jsme se posunuli za těch pár měsíců,“ uvedl Trpišovský.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Výborný výkon předvedl i záložník Lukáš Provod, který taktéž vidí ve hře mužstva výrazný progres. „Potvrdili jsme, že jsme se od zápasu s Midtjyllandem hodně posunuli. Myslím si, že jsme Leicester naší hrou zaskočili. V odvetě se na nás určitě dobře připraví, ale my budeme chtít vyhrát, dát gól a postoupit,“ věří. Samotný zápas však čtyřiadvacetiletého reprezentanta nepřekvapil.

„Zápas byl přesně podle našich očekávání. Leicester byl v přechodu ještě rychlejší, než jsme si ukazovali. Byli jsme hodně na míči a kdybychom lépe vyřešili některé šance, mohlo to dopadnout i lépe. Remízu do odvety bereme,“ dodává. „Leicester má ve středu hřiště hrozně šikovné hráče, snažili jsme se být o nich co nejblíž. Souboje s nimi jsme si moc užívali, jsme rádi, že takové zápasy můžeme hrát,“ zakončil.

Odveta čeká sešívané již za týden, nejprve však musí odehrát utkání domácí soutěže proti Teplicím. Leicester City čeká v rámci Premier League Aston Villa.