Spoluhráč Ronalda přicházel do Slavie jako hvězda. Neuspěl, ale ukázal charakter

Měl být hvězdou, která bude v české lize zářit. V dresu pražské Slavie se přesto dlouho trápil, v závěru svého angažmá v Edenu však ukázal srdce.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Po boku Cristiana Ronalda nebo Pepeho ukazoval svou kvalitu v dresu portugalského národního týmu. Se Zenitem Petrohrad oslavil zisk tří mistrovských titulů, dvou ruských pohárů i Superpoháru UEFA. Není proto divu, že zkušený záložník Daniel Miguel Alves Gomes přezdívaný Danny měl být v české lize hvězdou. Přesto nakonec ve fyzicky náročné soutěži nedokázal uspět a po roce s ním klub vypověděl smlouvu.

Pražská Slavia v létě 2017 pokračovala ve svém vzestupu. Po příchodu nových majitelů z Číny získala loni první mistrovský titul a chtěla nadále budovat svůj kádr. Tehdejší trenér Jaroslav Šilhavý dostal jasný úkol opět ukořistit vedoucí příčku, k čemuž si vyhlédl hned několik výrazných posil. Mimo Jakuba Jugase ze Zlína, Tomáše Necida z Bursasporu nebo Miroslava Stocha z Fenerbahce měla střed pole vyztužit trojice zkušených středopolařů.

Vedle pětatřicetiletého Ruslana Rotaně a o rok mladšího Halila Antintopa získala Slavia také právě Dannyho. Ten měl za sebou povedené období v Rusku a vedení sešívaných věřilo, že právě on bude hnát tým za triumfy. On sám nezastíral, že chce uzavřít kariéru velkými úspěchy. „Chci být šampion! Chceme vyhrát titul, abychom se dostali do Ligy mistrů. A prvním cílem je se do Champions League probojovat už teď. A já osobně tu chci odvést dobrou práci, jakou jsem ukazoval i na předchozích štacích,“ prohlásil pro iSport.cz.

Ukázal charakter

Jenže kádr nabitý novými hráči drhnul, což odskákal odvoláním trenér Jindřich Šilhavý. Toho ještě v prosinci téhož roku nahradil Jindřich Trpišovský. Do optimální formy se nedostal ani sám portugalský reprezentant, který mimo několik náznaků zapadl do průměru. Bombastická posila s milionovým platem se stala žolíkem pro poslední minuty a nespokojenost s jeho výkony projevoval i kouč Trpišovský. Ten jej v závěrečných kolech téměř nestavěl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

S Rotaněm a Antintopem vedení ukončilo smlouvu již v zimě, Dannyho čekal v létě stejný osud. Portugalský reprezentant však na rozdíl od svých dvou předchůdců ukázal srdce. Po ukončení smlouvy totiž měl nárok na odstupné ve výši hned několika platů, což by pro Slavii znamenalo položku ve výši několika milionů korun. Ostřílený středopolař se však zachoval laskavě a svého nároku na odstupné se vzdal.

Za Slavii nastoupil v průběhu roku do 21 ligových utkání, ve kterých zaznamenal jedinou branku a dvě asistence. Další čtyři starty a branku si připsal v Evropské lize. Nadcházející půlrok strávil ve svém mateřském klubu CS Marítimo, posléze v pětatřiceti letech ukončil kariéru.

Vzpomínáte si na výkony Dannyho v dresu pražské Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články