Rozpačitý rok Ángela Di Maríi na Old Trafford: Nesnášel trenéra, prostředí a vykradli mu dům

PŘÍBĚH: Fanoušci Manchesteru United mu ani osm let po odchodu z Old Trafford nemohou přijít na jméno. Proč Ángela Di Maríu často oceňují pískotem?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

Měla to být jedna z posil nové éry Manchesteru United. Není proto divu, že anglický celek zlomil dosavadní britské přestupové rekordy a za křídelníka Realu Madrid vysázel na stůl astronomických 60 milionů liber (více než 1,6 miliardy korun). Argentinský reprezentant a čerstvý světový šampión přesto na působení na ostrovech nevzpomíná s láskou a jeho jméno stále budí mezi fanoušky rudých ďáblů výrazné rozpaky.

Ale zpět na začátek příběhu. V létě 2014 patřil Ángel Di María k bezkonkurenčně nejlepším světovým středopolařům. Jeho kreativita se výrazně podepsala na triumfu Realu Madrid v Lize mistrů. Proto bylo překvapením, že nakonec na nabídku klubu z Old Trafford kývnul. Jak později přiznala jeho žena, důvodem byly zejména peníze. „Bylo to spousta peněz, mnohem více než ve Španělsku. Tak jsme šli. Když vám někdo v práci nabídne dvojnásobný plat, taky jdete,“ vysvětlovala pro LAM.

iZdroj fotografie: Manchester United

Jenže téměř od začátku bylo jasné, že spolupráce nefunguje. Di María se na hřišti i přes záblesky trápil a jeho výkony zůstávaly daleko za očekáváním. Trenér Louis Van Gaal jej sice pravidelně zařazoval do základní sestavy, Argentinec přesto zdaleka neukazoval svou maximální výkonnost. Důvodů byla řada včetně náročné aklimatizace. „Nebyli jsme šťastní. Život v Anglii je pro kluka z Jižní Ameriky velmi náročný,“ svěřil se.

Van Gaal byl nejhorší trenér, přiznal

Zároveň jsme neměli dobré vztahy s trenérem. Van Gaal byl nejhorším trenérem, pod kterém jsem hrál. Mohl jsem dát gól, vytvořit asistenci, ale on mi druhý den vytýkal mou nevydařenou přihrávku,“ kroutil hlavou Argentinec. Jeho rodina navíc zažívala problémy také v osobní rovině. „Měl malé děti, žil kousek ode mne a někdo ho vykradl. Pamatuju si na ten šok, kterého se jde těžko zbavit,“ přiznal jeho tehdejší spoluhráč Wayne Rooney.

iZdroj fotografie: Manchester United

Na Old Trafford vydržel Di María jen rok, posléze zamířil do francouzského Paris Saint-Germain. Manchester United přesto mohl být rád, že nabídka přišla a astronomický plat argentinského reprezentanta byl ochotný převzít jiný klub. Čísla přesto mluví jasně: Na jeho angažmá klub prodělal jen na přestupových částkách 16 milionů liber (téměř půl miliardy korun). Bývalý hráč Realu Madrid, Benfiky a Rosaria se navíc posléze několikrát o svém působení v Anglii nelichotivě vyjádřil na adresu tradičního celku.

Sedmička mu byla ukradená

Bylo mi naprosto ukradené, že jsem dostal v Manchesteru United číslo sedm. Na začátku si představitelé klubu sedli a vysvětlovali mi důležitost toho čísla, ale je to jen dres,“ prohlásil na adresu ikonického čísla, které nosil David Beckham, Eric Cantona, George Best a Cristiano Ronaldo. Přesto se v posledních letech snažil situaci mírnit. „Navykládalo se spousta věcí a lidé to vzali špatně. Ale můj jediný problém byl Van Gaal,“ zakončil nedávno Di María, který posléze strávil v Paříži sedm let. Dnes hájí barvy italského Juventusu.

Má smysl přeplácet hráče, kteří nechtějí v novém klubu působit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články