Při fotbale jí spadl fanoušek na hlavu. Nenabídli mi ani čaj, zlobí se Angličanka na klub

Sedíte na tribuně, sledujete zápas a najednou vám na hlavu spadne fanoušek hostů. Přesně to se stalo Jo Petersové. Co jí řeklo vedení klubu?

i Zdroj fotografie: Maidstone United
                   

Anglický FA Cup přináší zajímavé příběhy i momenty a někdy jsou těžko uvěřitelné. Jeden takový se odehrál během utkání Ipswich Town – Maidstone. Tedy týmů ze špičky druhé ligy a šesté nejvyšší soutěže. Nejde jen o to, že domácí favorit přestřílel soupeře 38:2 a přesto prohrál 1:2. Fanynka Ipswiche si odnesla zážitek, na který do smrti nezapomene. Z horního patra tribuny na ni spadl jeden z příznivců hostů.

Po gólu přišel šok

Když těsně před poločasem poslal Lamar Reynolds Maidstone do vedení, mezi více než čtyřmi tisícovkami fanoušků hostů rozpoutal šílenství. Jeden z nich se následně zřítil z horního patra tribuny mezi domácí příznivce. Jedenapadesátiletá Jo Petersová uvedla, že hlavní tíhu pádu fanouška Maidstonu nesla ona, než se odrazil na staršího muže před ní. Tvrdě mě kopl zezadu do hlavy a do zad. Měřím jen 153 centimetrů a mám skoliózu. Bůhví, jak se budu cítit zítra,“ řekla deníku The Sun matka tří dětí.

Maidstone senzačně vyřadil druholigový Ipswich Town.
iZdroj fotografie: Maidstone United

Aby na vás po několikametrovém pádu přistál jiný fanoušek, to se opravdu jen tak někomu nestane. „Moje první reakce byl vztek, pak šok. Řekla jsem si: Právě jsi na mě spadl – co to kur**. Byl úplně opilý a nedokázal vstát, dokud nepřiběhli pořadatelé a nevyhodili ho,“ líčila Petersová, kterou následně kontrolovali zdravotníci, neboť se jí točila hlava. Po celý druhý poločas cítila nevolnost a dušnost.

Nehody se stávají

Incident chtěla řešit s vedením klubu. „Požádali jsme o rozhovor s vedením a byli jsme odvedeni do ředitelské lóže. Nenabídli mi ani šálek čaje a řekli mi, že nehody se stávají a že to není ničí chyba. Cítím se klubem zklamaná. Do Ipswiche chodím už deset let a mám ho ráda, ale oni mě prostě odbyli,“ mrzelo Petersovou. „Na tu tribunu pod fanoušky hostů se už nikdy nevrátím.“

Fanoušci hostů byli vzhledem k vývoji pěkně rozdovádění. „Nikdy jsem neviděla tak nepřátelskou skupinu fanoušků jako dnes Maidstone. Nebylo tam ani zdaleka dost pořadatelů nebo policistů. Ten, se kterým jsem mluvila, mi řekl, že nemají dostatek lidí. Ale poté, co ten chlap spadl, najednou tam v sektoru hostů policisté byli. Proč tam nebyli od začátku?“ poznamenala fanynka Ipswiche.

Klub vyšetřuje

Ipswich Town uvedl, že incident vyšetřuje a zajistí, aby byli postižení kontaktováni a informováni o výsledku. „Klub si je vědom incidentu, do kterého byl zapleten příznivec Maidstone United, na tribuně Cobbold na Portman Road během utkání 4. kola FA Cupu. Klub tuto záležitost důkladně vyšetřuje,“ prohlásil mluvčí klubu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články