Prezident Barcelony otevřeně: Doufal jsem, že Messi bude chtít hrát zadarmo – SportyŽivě

Prezident Barcelony otevřeně: Doufal jsem, že Messi bude chtít hrát zadarmo

Uplynuly téměř tři měsíce od nečekaného odchodu argentinského kanonýra Lionela Messiho ze španělské Barcelony, přesto se dostávají na povrch stále nové informace týkající se ztroskotaného letního vyjednávání. Současný prezident klubu Joan Laporta dokonce pro rozhlasovou stanici RA1 přiznal, že věřil v Messiho bezplatné angažmá.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sedmnáct let v prvním týmu, deset mistrovských titulů, šest domácích pohárů a čtyři triumfy v Lize mistrů. Argentinský kanonýr Lionel Messi se nesmazatelně zapsal do historie španělské Barcelony, i proto byl jeho letní odchod z Camp Nou překvapením. Katalánci doplatili na masivní dluhy z minulosti a nemohli si tak dovolit ani snížený plat šestinásobného držitele Zlatého míče.
Ten proto zamířil do francouzského Paris Saint-Germain. „Mám ho příliš rád na to, abych se na něj zlobil. V určitém okamžiku se však ukázalo, že není možné, aby zůstal, a obě strany byly zklamané. Chtěl zůstat, ale dostal nabídku, která na něj tlačila. Věděl, že pokud nezůstane, skončí v Paris Saint-Germain,“ prohlásil současný prezident Barcelony Joan Laporta pro katalánské radio RAI1.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten zároveň doplňuje, že podle jeho indicií dostal Messi nabídku z francouzského velkoklubu ještě před ztroskotáním jednání s Barcelonou. „Messi se zapíše do historie Barçy jako nejlepší fotbalista všech dob, rád bych tuto myšlenku zachoval. Vše nasvědčuje tomu, že ještě před odchodem z Barcelony dostal nabídku od Paris Saint-Germain. O takovém návrhu jsme během jednání věděli,“ uvedl.

Když přišel okamžik, kdy jsem se měl rozhodnout, věřil jsem, že dělám to nejlepší pro Barçu. Nikdo nemůže instituci ohrozit,“ dodává s tím, že klub si nemohl dovolit splnit Messiho platové požadavky a zároveň pokračovat v chodu. Přesto přiznává, že doufal v možný zvrat. Ten by však mohl nastat jen v případě, že by se argentinský reprezentant vzdal ještě podstatnější části svého platu nebo by hrál za svůj mateřský klub bez platu.

Doufal jsem, že se to změní a Messi řekne, že bude hrát zadarmo, ale nemůžeme si myslet, že by to takový hráč udělal. Myslím, že La Liga by to akceptovala. Máme velmi dobré vztahy, věděl jsem, že až vyřešíme finanční situaci, tak mu vše vynahradíme, ale požadovat, aby hrál zadarmo, když ví, co má v Paříži,“ cituje Laportu český fanouškovský web Barcelony.

Zdroj: FCBarcelona.cz, AS

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 105 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace