Preview čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Ajaxem a Juventusem

i Foto: pixabay.com
                   

Přemožitel vítěze posledních tří ročníků se utká ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti týmu, jenž nyní táhne strůjce úspěchů Realu Madrid, tedy týmu, který Ajax Amsterdam v minulém kole vyřadil. A šance na postup jsou rozhodně vyrovnanější, než by se na první pohled zdálo.

Ajax Amsterdam

Nizozemský celek je již delší dobu považován za nadprůměrný celek, co se týče evropských poměrné, nikoliv však za špičkový. A důvod je jasný, Ajax platil a stále platí především za líheň talentů, které si po vydařeném startu kariéry za velké peníze koupí movitější klub. Ovšem v tomto roce by se mohla tato rovnice narušit. Nizozemský celek dokázal v předešlém kole šokujícím způsobem vyřadit Real Madrid a bez šance rozhodně nebude ani v duelu proti Juventusu Turín.

V domácí lize je Ajax momentálně na druhé pozici za PSV, tedy tradičním to rivalem v boji o ligový titul. I přesto je však atmosféra v týmu z hlavního města více než dobrá. Může za to především parádní forma, kterou hráči v posledních týdnech nabrali. Nejde jen o vyřazení Realu Madrid v Lize mistrů, ale i o zápasy v domácí lize, kde Ajax dokázal v předminulém kole porazit i PSV, přestože hrál od 57. minuty v deseti hráčích. První duel čtvrtfinále navíc budou hrát doma před s největší pravděpodobností vyprodaným hledištěm. Zde tedy Juventus nečeká opravdu nic snadného.

Juventus Turín

Italský celek je hegemon Serie A. S obrovským náskokem vládne domácí lize a očekává se, že opět získá titul. Ovšem kvůli titulu z domácí ligy do Juventusu rozhodně nepřestoupil Cristiano Ronaldo, jedna z nejvýraznějších person fotbalu v posledním desetiletí. Cílem je spět v Lize Mistrů. Právě Ronaldo spasil Juventus v předešlém kole, kdy po prvním zápase museli turínští dohánět ztrátu dvou branek ze hřiště Atletica Madrid. V odvetném zápase dal však Ronaldo hattrick, ukázal svou výjimečnost a Juventus tak může ve středu nastoupit proti Ajaxu.

Ano, podle kurzů sázkových kanceláří je jasným favoritem, ovšem je otázkou, jak validní ukazatel formy můžou být být zápasy v domácí soutěži, kde je Juventus dlouhodobě nejlepší. Recept na hru italského celku ukázalo v osmifinále Atletico Madrid, ovšem bohužel jen v prvním zápase. Uvidíme tedy, zda-li Ajax dokáže potrápit favorizovaný Juventus více než jeho předchozí soupeř.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články