Přestupové šachy ostravského Baníku. Kdo zamířil do moravskolezské metropole?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Osmé místo, výměna trenéra i absence důležitého faktoru – fanoušků. Ostravský Baník za sebou nemá povedenou sezónu, souboj o pohárové příčky se nakonec nekonal a Ostravští se zejména s favority trápili. Přesto by nadcházející ročník měl být jiný a k vysněným příčkám zajišťujícím účast v Evropě by měli dopomoci i nové posily za bezmála 30 miliónů korun.

Muhammed Sanneh

Prvním ohlášeným přestupem byl trvalý přesun gambijského pravého obránce Muhammeda Sanneha. Jednadvacetiletý rodák ze Serrekundy již v Ostravě od ledna hostoval, nyní přichází z estonského Paide Linnameeskond natrvalo. Klubovou kasu by měl přijít na zhruba dva milióny korun.

Laco Almási

iZdroj fotografie: FC DAC 1904 Dunajská Streda
zdroj: FC DAC 1904 Dunajská Streda

Do Ostravy zamířil i bez čtyř centimetrů dvoumetrový útočník Laco Almási, který patří mezi talenty slovenského fotbalu. Dvaadvacetiletý kanonýr, který do nejvyšší soutěže poprvé nakouknul již v šestnácti letech, uplynulou sezónu strávil v ruském Achamatu Groznyj a měl zájem pokračovat v zahraničí. Podle odhadů za něj slezský klub zaplatil bezmála pět miliónů korun.

Christián Veliký

Baník však lovil i mládežnické talenty. Osmnáctiletý ofenzivní záložník Christian Veliký, který dříve působil v mládeži anglického West Hamu United nebo pražské Slavie stvrdil podpisem své působení v Ostravě. Přesto, že je zatím uveden jako hráč B-týmu, dá se předpokládat, že Ondřej Smetana mu dá prostor i v nejvyšší soutěži.

Lukáš Budínský

Ostravský Baník o něj usiloval dlouhodobě, přestup ze sousední Karviné však nevyšel. I přesto dnes devětadvacetiletý záložník Lukáš Budínský míří do moravskoslezské metropole, ve které podepsal několikaletou smlouvu.

„Mám s tímto regionem docela zkušenosti a tady je Baník jasná jednička. Je to jeden z největších českých klubů. Teď je tady už opravdu silný tým, velká konkurence. A to je pro fotbalový vývoj jenom dobře,“ prohlásil po svém přestupu Budínský, za kterého Ostravané zaplatili Mladé Boleslavi vyšší jednotky miliónů.

David Lischka

izdroj: AC Sparta Praha
zdroj: AC Sparta Praha

Po odchodu miláčka tribun Patrizia Stronatiho do maďarského Puskáse bylo jasné, že Slezané musí zacelit i díru v obraně. Na roční hostování s možnou opcí tak zamířil do Ostravy třiadvacetiletý stoper pražské Sparty David Lischka. Odchovanec ostravského fotbalu však dlouhodobě laboruje se zdravotními potížemi, v loňské sezóně nastoupil jen desetkrát, a proto je otázkou, nakolik bude schopen Slezanům k jejich cestě do Evropy pomoci.

Jiří Klíma

Sedm gólů v devatenácti utkáních. Takové jsou statistiky uplynulého ročníku v podání čtyřiadvacetiletého útočníka Jiřího Klímy, který je nejvýraznější posilou Baníku v tomto přestupovém okně. Pravidelný mládežnický reprezentant je v ideálním fotbalovém věku, i proto bude v nadcházející sezóně gólová zátěž ležet zejména na jeho ramenou.

Pořád jako jeden z největších klubů v Česku. Slavia, Sparta, Baník. Je to velký pojem a těším se na tu výzvu,“ prohlásil Klíma, který dříve působil i v Jihlavě nebo Znojmu.

zdroj: fcb.cz, transfermarkt.com, sparta.cz, fkmb.cz, dac104.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články