Přestupová bomba? Trpišovský si vyhlédnul posilu, sešívaní by museli zaplatit miliony

Pražská Slavia by již brzy mohla do svých řad přivítat jednoho z nejperspektivnějších ligových hráčů. Koho chce získat trenér Jindřich Trpišovský do svého kádru?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Letní přestupové období skončilo před několika týdny, tuzemské velkokluby se však již bedlivě připravují na zimní transferové okno. V něm bude chtít posilovat také pražská Slavia, jejíž přestupovou prioritou je zisk dalšího středního obránce. Na rozdíl od jiných pozicí má totiž trenér Jindřich Trpišovský právě na stoperském postu nejmenší přetlak, sešívaní navíc mohou v nadcházejících měsících přijít o svou největší defenzivní hvězdu.

Okolo nigerijského obránce Igoha Ogba totiž dlouhodobě krouží evropské velkokluby. Talentovaný stoper navíc v únoru oslaví čtyřiadvacáté narozeniny a je možné, že do Edenu dorazí již v zimě relevantní nabídka na jeho odkup. Trenérský štáb v čele s Jindřichem Trpišovským se tak musí připravovat na řadu různých variant a postupně hledat novou výraznou náhradu. Tu je podle serveru infotbal.cz již našel na severu Čech.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Slavia se totiž údajně výrazně zajímá o stopera Teplice Štěpána Chaloupka. Teprve dvacetiletý bek na startu aktuálního ročníku v dresu Severočechů září. Odchovanec teplického fotbalu navíc představuje prototyp moderního stopera s kvalitní rozehrávkou a převahou v hlavičkových soubojích. V aktuálním ligovém ročníku zasáhnul do 11 utkání a vede statistiku vyhraných osobních soubojů mezi všemi defenzivními hráči ligy.

Posila za miliony?

Pro sešívané by navíc mohl být dostupnou variantou, na rozdíl od nákladnějších jmen ze zahraničí. Chaloupkova aktuální hodnota se podle Transfermarktu pohybuje na hranici 400 tisíc eur, tedy zhruba okolo 10 milionů korun. Teplice však zřejmě budou toužit po vyšší částce, spekuluje se až o násobku. Chaloupkovi však v klubu končí smlouva již v létě 2025, proto se vzhledem k lepší pozici ve vyjednávání budou Severočeši snažit ji ještě před přestupem prodloužit.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Konkrétní jednání podle infotbal.cz neproběhla, přesto jsou blízko. „Dotazují se na něj a sledují ho. Možná dojde brzy na konkrétní jednání mezi kluby,“ cituje server s odkazem na své zdroje. Je tak otazníkem, zda se sešívaní nepokusí Chaloupka získat již v zimním přestupovém období.

Měla by Slavia usilovat o získání dalšího stopera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články