Přestup Tomáše Řepky, z Prahy zamířil do Plzně

                   

Kdyby se tento titulek objevil na stránkách jakéhokoli sportovního portálu v České republice, fanoušci Pražanů by byli naprosto nepříčetní. Jeden z jejich největších klenotů v barvách nepřítele? To se prostě jednoduše neodpouští. V tomto případě mu to ovšem nemohou mít za zlé, protože „dres“ Tomáš Řepka nevyměnil, změnilo se pouze působiště. Nejznámější trestanec u nás byl totiž před pár dny převezen z ruzyňské věznice do plzeňských Bor, kde v minulosti působil například Jiří Kajínek. Proč k tomuto aktu došlo jen několik dní po nástupu bývalého fotbalisty do vazby a jak na situaci kolem své lásky reaguje Kateřina Kristelová?

Řepka dělal machra (jak má ve zvyku)

Už před nástupem Tomáše Řepky za katr bylo téměř s jistotou jasné, že s ostatními vězni si zřejmě příliš rozumět nebude. Pětačtyřicetiletý bouřlivák si totiž nikdy nebral servítky a dost často z pusy vypouštěl první, co jej napadlo. Bezprostředně po nástupu do věznice se objevily zprávy, že jej ostatní členové „ubytovny“ přivítali bouřlivým pískotem a se slovy, že dva a půl roku tady bude jeho konec. On však i nadále kráčel ulici se sklopenou hlavou a nenechával se tlakem davu příliš rozhodit. To přišlo až o jedenáct dní později…

Když z něj nervozita během prvních dní opadla, začal se Řepka už zase chovat tak, jak jsme u něj byli na svobodě všichni zvyklý. Spoluvězni vypověděli, že na ně zkoušel své hvězdné manýry, což nejlépe dokládá tato citace nejmenovaného trestance:

„Choval se jako hvězda. Vyprávěl, že hodlá napsat o vězení knihu. A taky se vytahoval, že tam za ním budou chodit fanoušci a kdovíkdo ještě. Zkrotl, když mu vedení dalo papír, aby si napsal pět lidí do návštěv. A šmytec.“

Co si Řepka od vězení sliboval?

Jelikož se Tomáš Řepka se svou partnerkou Kateřinou Kristelovou poslední rok těší opravdu velké popularitě, očekával, že v tomto trendu bude nejspíš pokračovat i jeho věznění. Jenže si zřejmě neuvědomil, že za mříže nejde za odměnu, ale za trest. Nicméně kniha ze zákulisí jeho dvouletého trestu by se v budoucnu na pultech knihkupectví skutečně měla objevit. To potvrdila i Kristelová slovy:

„Je svým, tím i zůstane, nehodlá se měnit, neuhýbá  a  o detailech jeho pobytu za mřížemi bude jeho nová kniha.“

Proč Řepku převezli?

Řepka je už prý nyní ubytován v plzeňských Borech a proto se začalo spekulovat, jestli si jej spoluvězni nějakým způsobem nepodali. V kriminále jsou rvačky ostatně naprosto běžné a dochází k nim jako na běžícím páse. Podle vedení ruzyňské věznice se však tyto dohady prý nezakládají na pravdě. Šlo údajně o zcela běžnou výměnu „kusu za kus“, nad níž se podivujeme pouze proto, že v tomto případě jde o mediálně známou osobu.

Na Borech je ovšem klima podstatně horší, což může Řepkovi na dálku potvrdit i omilostněný vrah Jiří Kajínek. Ten si moc dobře pamatuje, že tam se s vámi ostatní trestanci absolutně nemazlí. Vydrží bývalý stoper ve svém novém působišti, nebo tlak okolí psychicky nezvládne?

Foto: eurosport.fr

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články