Přestup sparťanského supertalentu Adama Hložka na spadnutí. Zájem má i italský gigant

                   

Přestupový souboj o aktuálně největší talent českého fotbalu Adama Hložka, oblékajícího dres pražské Sparty, je v plném proudu. Podle německého deníku Bild se již Hložek rozhodnul pro přestup do Lipska, háčkem je prý však přestupová částka. Letenští požadují za sedmnáctiletého útočníka 15 miliónů euro, německý klub se snaží částku ještě snížit. Zájem mají podle italských médií ale i Rossoneri.

Na konci července oslaví teprve osmnácté narozeniny, přesto je Adam Hložek aktuálně nejžhavějším zbožím na přestupovém trhu. Transfer útočníka, který v letošní sezóně vstřelil v rudém dresu devět branek a na stejný počet nahrál, je na spadnutí. Podle Bildu je favoritem právě Lipsko, které o hráče stálo již v zimě.

iAdam Hložek při utkání proti Řecku v kvalifikaci na mistrovství Evropy do 21 let. (zdroj: Tadeáš Bednarz, wikimedia.org)

Plusem, proč by mládežnický reprezentant měl upřednostnit působení v Red Bull Aréně oproti jiným nabídkám, je prý i vzdálenost z Prahy, která činí zhruba dvě a půl hodiny. Navíc kouč Julian Nagelsmann to s mladíky umí, průměrný věk týmu je méně než 24 let. V Lipsku se navíc může potkat i s Patrikem Schickem. Ten v německé metropoli hostuje z AS Řím a hlasitě si říká o aktivování opce, zajišťující trvalý přestup.

Zájem však má stale i Borussia Dortmund má zájem i AC Milán. Sparta však s odchodem pospíchat nemusí. Hložek má smlouvu až do léta 2022, což znamená, že v případě nesplnění představ o ceně může mladý talent odehrát ještě další sezónu na Letné.

i(zdroj: sparta.cz)

Nejmladší střelec české nejvyšší soutěže, kteýr nedávno získal i český pohár, sbíral první starty za Spartu v říjnu 2018. V letošním ročníku už patřil mezi opory letenského útoku a po Liboru Kozákovi a Guéloru Kangovi se stal třetím neproduktivnějším hráčem mužstva. Celkově za klub odehrál 60 utkání, ve kterých zaznamenal 13 branek a 12 asistencí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší