Přestup roku na spadnutí. Haalandův otec a vlivný agent jednají s velkokluby

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Zájem norského útočníka Erlinga Haalanda začíná gradovat, jeho otec Alf-Inge Haaland a vlivný hráčský agent Mino Raiola dokonce navštívili první možné destinace.

V červenci oslaví teprve jednadvacáté narozeniny, přesto je právě on nejžhavějším zbožím aktuálního přestupového trhu. Přestup norského ostrostřelce Erlinga Haalanda, který aktuálně působí v barvách německé Borussie Dortmund, je na spadnutí. Jak informuje španělská televize El Chiringuito, před několika desítkami hodin dokonce již proběhla schůzka v blízkosti barcelonského stadionu Camp Nou.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Tam měl mocný hráčský agent Mino Raiola v doprovodu Haalandova otce Alf-Ingeho jednat s nově zvoleným prezidentem katalánského klubu Joanem Laportou. Právě Haaland je podle tamního deníku AS hlavním přestupovým cílem Barcelony pro nadcházející období. Roli hraje i možný odchod argentinského útočníka Lionela Messiho, kterému v létě končí smlouva a je dlouhodobě spojován s přestupem do francouzského Paris Saint-Germain.

Případný odchod třiatřicetiletého kanonýra by pro katalánský velkoklub znamenal velké ztráty i z marketingového hlediska, které by mohl Haalandův příchod zacelit. Barcelona však není jediným španělským zájemcem, se kterým se duo vyjednávajících v minulých dnech a hodinách setkalo. Podle španělského deníku AS proběhlo rovněž setkání s prezidentem Realu Madrid Florentino Pérezem.

„Real Madrid má však jasnou výhodu, jeho finanční zázemí je v současnosti jednoznačně vyšší než v Barceloně. Navíc prezident klubu Florentino Pérez má velmi dobré vztahy s vedením Borussie Dortmund,“ píše španělský deník. Los Blancos také hledají dlouhodobou náhradu za svého útočníka Karima Benzemu, který v prosinci oslavil třiatřicáté narozeniny.

iZdroj fotografie: Reuters

Otázkou je i případná přestupová částka. Podle zpráv nepotvrzených klubem má existovat v Haalandově smlouvě výstupní klauzule ve výši 75 miliónů eur, která vejde v platnost na konci příští sezóny. Právě ta byla důvodem, proč údajně agent Mino Raiola přistoupil na přestup ze Salzburgu do Borussie Dortmund za pouhých 20 miliónů eur i přesto, že byli ve hře i zámožní zájemci jako Manchester United nebo Juventus.

Právě jejich jména se také objevují na seznamu klubů, které se do souboje o norského ostrostřelce zapojí. O Haalanda, který se letos trefil v 31 utkáních třiatřicetkrát, má zájem i Manchester City, Liverpool a Bayern Mnichov.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí