Prestižní slezské derby ovládl Baník. První dva góly jsme jim darovali, smutnil kouč Opavy

                   

Zápas, který je pro fanoušky slezských klubů svátkem. Slezské derby mezi ostravským Baníkem a Opavou i podruhé v sezóně jednoznačně ovládli domácí. Dvakrát v rozmezí patnácti minut se trefil útočník modrobílých Tomáš Zajíc a branku na konečných 3:0 přidal po hodině hry výstavní ranou David Buchta.

Čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc, který přišel v létě ze Slovácka, byl v minulých týdnech často kritizován fanoušky slezského celku za svou neproduktivitu. Přesto v utkání proti slezskému rivalovi dokázal, že jej střelecký um neopustil. Poprvé v utkání se trefil již ve 12. minutě, ale jeho úvodní gól nebyl uznán vinou předchozího ofsajdu. Již o dvě minuty později se však mohl radovat naplno. Překonat stojatou obranu hostů pro něj nebyl problém.

Krátce před půlhodinou hry se trefil podruhé, to když sám před brankářem Vilémem Fendrychem předvedl ukázkovou zasekávačku. Baník se tak, i s fanoušky věrně podporujícími před branami stadionu, mohl radovat z poločasového vedení. To ještě upravil přesnou ranou v 57. minutě jednadvacetiletý David Buchta. Kouč hostů Alois Skácel po utkání přiznal, že utkání se nevyvíjelo zdaleka podle představ hostů.

„Představovali jsme si to trošku jinak. Bohužel těsně před utkáním jsme museli vyřadit ze základní sestavy Žídka, který měl zdravotní problémy. Možná se to podepsalo na tom, že první poločas z naší strany nebyl dobrý. Soupeř si na nás chytře počkal a my jsme mu první dva góly doslova darovali. Ukázalo se, že někteří hráči nerozeznají míru rizika, kdy hrát konstruktivně a kdy jednodušeji. Baník zaslouženě vedl,“ prohlásil pro sfc.cz.

Druhý poločas podle Skácela již měl lepší parametry, čehož jsou důkazem i zahozené šance opavského kanonýra Tomáše Smoly, který v derby dříve skóroval i za ostravský Baník. „Ve druhém poločase jsme udělali změny v sestavě i v rozestavení a měli jsme i šance, které měl Smola. Dostali jsme se do dvou tří situací, ale gól jsme nedali. Nepovedlo se nám dát kontaktní branku, a soupeř pak přidal třetí,“ dodal pro klubový web.

Naopak podle trenéra domácích Ondřeje Smetany zvládl Baník své taktické plány podle plánu. „Chtěli jsme být kompaktní, otevřít si nahoře prostor pro rychlý protiútok a myslím, že nám to vycházelo. Dostávali jsme se do brejkových a nebezpečných situací. Podařilo se nám dát brzy gól, o to více jsme se mohli soustředit na blok a čekat na další šance. Na můj vkus jsme ale soupeře pustili do mnoha šancí, to by se nám jindy nemuselo vyplatit. Z toho se určitě musíme poučit do příště,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články