Premiéra v lize a hned gól. Ani jsem o tom nesnil, přiznává debutant Liberce Králíček

(zdroj: fcslovanliberec.cz)

„Dát gól momentálně nejlepšímu týmu v české lize je neskutečné, o tom jsem ani nesnil,“ přiznal ligový debutant Milan Králíček, který ve včerejším utkání proti pražské Slavii po dvou minutách na hřišti snižoval na 1:3. „Jsem teď hrozně šťastný, škoda že jsme nevyhráli nebo neremizovali,“ dodal osmnáctiletý útočník, který do Liberce přišel loni z Hradce Králové.

Náznaky, že může nastoupit ke své ligové premiéře proti sešívaným, zaregistroval už během týdne. „Šlo akorát o to, že jsem měl předtím tréninkový výpadek na čtyři týdny a nebyl jsem úplně fyzicky nachystán. Zapracovali jsme na tom, dneska jsem něco málo odehrál, ale i tak to bylo cítit,“ řekl pro klubový web. „Jsem rád, že jsem mohl nastoupit. Snažil jsem se být klidný a moc si nepřipustit, že jde o Slavii. I když to je těžké, tak doufám, že jsem úplně nezklamal,“ dodal.

Mládežnický reprezentant nastoupil do utkání v 78. minutě a už o dvě minuty později slavil po dorážce pokusu libereckého Šulce premiérovou branku. „Se Šulcikem se známe už od béčka Slovanu. Nějaké zápasy jsme spolu už odehráli, takže nebylo těžké si na něj zvykat,“ prozradil.

Poslední kolo letošního ročníku odehraje Slovan ve Štruncových sadech. O tom, zda opět naskočí na pár minut Králíček neví. „To je samozřejmě na trenérech. Byl bych strašně rád, kdybych tu šanci od nich dostal jako dneska. Snad jsem nezklamal a uvidíme, co bude příště,“ věří.

Milan Králíček ještě v dresu Hradce Králové, jehož je odchovancem. (zdroj: twitter.com/milankralicek11)

Liberec bude ve středečním klání stále bojovat o přímý postup do předkola Evropské ligy. V případě, že by neuspěl, čeká ho utkání o evropské poháry s vítězem utkání Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905, jehož odveta se hraje v úterý. „Musíme jít naplno do každého zápasu a každý zápas vyhrát, nic jiného se udělat nedá,“ hecuje Králíček.