Premiéra jako hrom. Reprezentační debutant Chytil se blýsknul hattrickem, čeká jej vysoké zápisné

Pohádkovou premiéru v reprezentačním dresu má za sebou útočník olomoucké Sigmy Mojmír Chytil. Během pouhých deseti minut si proti Faerským ostrovům připsal hattrick a nasměroval mužstvo k vítězství 5:0.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Český národní tým prokázal roli favorita a na olomouckém Andrově stadionu jednoznačně zdolal výběr Faerských ostrovů. Skóre otevřel již ve 13. minutě debutant Mojmír Chytil, který využil nabídku Vladimíra Coufala. Kanonýr olomoucké Sigmy se na domácím stánku prosadil podruhé o šest minut později, tentokrát po pasu Tomáše Součka. Bleskový hattrick završil ve 23. minutě povedenou hlavičkou po centru Jaromíra Zmrhala.

Ve závěru poločasu přidal čtvrtou banku Václav Černý, patnáct minut před závěrečným hvizdem se prosadil také Patrizio Stronati a upravil na konečných 5:0. „Jsem hrozně šťastný, v zakončení jsem měl dneska štěstí,“ přiznal na tiskové konferenci po utkání Chytil. „Myslel jsem si, že si vždycky budu hlavně pamatovat na první ligový gól tady proti Spartě, ale tohle všechno převýšilo. Po třetím gólu jsem byl už trochu dojatější, je to krásné,“ pokračuje třiadvacetiletý útočník.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten se zapsal do historie druhým nejrychlejším hattrickem v reprezentačním dresu. Tři branky dokázal nasázet rychleji jen legendární kanonýr Jan Koller. „Ani nevím, co na to mám říct. Je to krásné, ale s takovými hráči se vůbec neporovnávám. Je pro mě hlavně pocta být v reprezentaci,“ míní. „Před zápasem byla velká nervozita, ale po rozcvičce a při příchodu na hřiště už opadla. Tenhle stadion dobře znám, to mi pomohlo,“ dodává útočník, pro kterého šlo o druhý hattrick v ročníku.

Chytil: Šilhavý chtěl ať hraju to, co v klubu

Trenér Šilhavý po mně chtěl, ať hraju to, na co jsem zvyklý z klubu. A abych plnil pokyny, které mi dal před zápasem. To se podle mě povedlo,“ uvedl Chytil, kterého po třech brankách čeká mimo gratulace také vysoké zápisné. „Asi si budu muset půjčit, uvidíme. A na telefon jsem se ještě pořádně nedíval, ale sám jsem zvědavý, kolik tam toho bude,“ zakončil s úsměvem. České reprezentanty čeká již v sobotu poslední utkání v kalendářním roce proti Turecku.

Má dostat Mojmír Chytil v reprezentaci více prostoru?