Překvapivý transfer. Bayern zlákal oporu úřadujícího šampiona Premier League

Patřil mezi opory úřadujícího mistra anglické Premier League, přesto míří za novou výzvou. Mnichovský Bayern zlákal portugalského reprezentanta.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Anglický Manchester City hlásí překvapivý odchod krátce před koncem přestupového okna. Kádr úřadujícího šampiona Premier League opouští pravý obránce Joao Cancelo, který míří na hostování s opcí do Bayernu Mnichov. V případě dokončení přesunu za něj německý celek zaplatí podle informací Sky Sports 70 milionů eur, tedy zhruba 1,6 miliardy korun. Sám portugalský reprezentant přiznal, že o přesun sám požádal.

Osmadvacetiletý Cancelo přitom od svého příchodu do Anglie patřil k oporám Manchesteru City. Během tří a půl let nastoupil pod Pepem Guaridolou ke 154 utkáním a herní prostor dostával i v aktuálním ročníku. Na podzim odehrál za Citizens sednáct ligových utkání, přesto nebyl spokojený se svou herní minutáží. Španělský stratég totiž sází na širokou rotaci kádru a šance na pravé straně obrany tak dostával také osmnáctiletý Rico Lewis.

iZdroj fotografie: Manchester City

Neodehrál jsem v posledních týdnech moc zápasů, což ovlivnilo mé rozhodnutí,“ přiznal po přestupu Cancelo. Portugalec zároveň dementoval zprávy o tom, že přesun je důsledkem špatných vztahů s trenérem Pepem Guardiolou. „Popravdě šlo jen o to, že jsem chtěl ještě více hrát,“ dodal s tím, že se těší na novou výzvu v Německu. Bayern aktuálně vede tabulku Bundesligy, má však náskok jen bod nad druhým Unionem Berlín.

Cancelo: Jsem hladový vyhrávat

Jsem šťastný, že si můžu zahrát za klub s takovou historií. Je to velké dobrodružství a můj sen. Těším se, až ukážu své fotbalové kvality,“ doplnil bývalý hráč Juventusu, Benfiky Lisabon, Valencie a Interu Milán. Cancelo se v Německu těší zejména na sbírání mistrovských titulů. „Vím, že Bayern jako klub je závislý na titulech, které každý rok sbírá. Já jsem také hladový neustále vyhrávat a sbírat další a další úspěchy,“ podtrhnul rychlonohý Portugalec.

Podle reportéra Sky Germany Uliho Koehlera Bayern osmadvacetiletého hráče sledoval dlouhodobě. Přesto byl podle něj přestup na poslední chvílí překvapením. „Nikdo o tom nevěděl. Bayern byl sice v kontaktu s Cancelem několik let, protože o něj měl zájem, ale nikdo netušil, že to takhle dopadne. Na druhé straně Bayern si je jednoznačně vedomý, jakého hráče podepsal,“ uvedl.

Rozumíte důvodům odchodu Joaa Cancela z Manchesteru City?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články