Přebytek stoperů na Spartě, kdo půjde z kola ven? (1.část)

i Foto: pindula.co.zw
                   

Sparta by se ráda konečně dostala z herní nepohody a do příští sezóny proto opět vynaložila značné finanční prostředky, aby co možná nejvíce posílila kádr. Ačkoli se jména na soupisce začínají jevit jako poměrně zajímavá, vzniká díky tomu tlak na jednotlivé pozice v týmu, který bude muset trenér Jílek co možná nejdříve vyřešit. Stoperů má nyní letenský klub k dispozici hned sedm. Kteří v brzké době nejspíš odejdou, protože nemají šanci se prosadit a naopak?

Semih Kaya

Ještě za italského předchůdce Václava Jílka přicházel tento turecký obránce jako jedna z největších letních posil. Během dvou a půl roku na Spartě ovšem investici 52 milionů korun nedokázal svému zaměstnavateli ani z části splatit. Na jaře se dokonce stěhoval na hostování do tureckého Galatasaraye, kde před lety s profesionálním fotbalem začínal. Ani tam ovšem dostával tolik prostoru, kolik si představoval, takže se ještě před začátkem letní přípravy vrátil zpátky do Prahy, kde se pokusí zabojovat o místo v základní sestavě.

Má za sebou první přátelská utkání, v nichž zatím trenérský štáb ani fanoušky nepřesvědčil, že si zaslouží rudý dres oblékat i nadále. Jsme ale teprve na začátku a určitě ještě dostane dostatek příležitostí, aby své kvality prokázal. Nutno ovšem podotknout, že nyní osmadvacetiletý fotbalista momentálně příliš dobré vyhlídky nemá.

David Lischka

Velká posila pro Spartu, která měla přijít již koncem minulého podzimu, jenže z jednání nakonec sešlo, protože při zdravotní prohlídce byly u Davida Lischky prokázány závažné potíže se srdcem, kvůli nimž málem předčasně ukončil kariéru. Dlouhou dobu nemohl najít lékaře, který by našel odvahu provést náročnou operaci. Nakonec se na něj ale štěstí usmálo a dokonce natolik, že operační zákrok proběhl úspěšně a on se ještě koncem jara vrátil na trávníky v barvách rodného Jablonce.

Jednadvacetiletý český talent tiše doufal, že on něj Sparta znovu projeví zájem poté, co se opět vrátí na hřiště. Jeho fotbalová pohádka došla zdárnému konci, protože začátkem léta jej nejslavnější tuzemský klub skutečně podepsal a aktuálně se s týmem připravuje na nový ročník, který pro něj bude v mnoha ohledech zlomový. V přípravě navíc patří k nejlepším hráčům, takže určitě bude jedním z těch, kteří v kádru zůstanou.

Costa Nhamoinesu

Jeho jméno leží mnoha českým fanouškům v žaludku. Letošní sezónu totiž více než jeho skvělé výkony zdobily zákroky na soupeře hluboko za hranicí pravidel a morálky, které navíc většinou nebyly po právu potrestány červenou kartou. Bojovník je, o tom žádná, jenže někdy to s nasazením opravdu přehání.

Třicetiletý rodák z africké Zimbabwe si zatím stále drží svou pozici v klubu, od roku 2013 jen v několika málo případech nenastoupil v základní sestavě. Jeho největší výhodou je to, že kromě pozice stopera zvládá také kraj obrany, takže se jej vedení klubu v čele s Tomáše Rosickým zřejmě jen tak zbavit nehodlá. Ačkoli jej provází skandály, herně má stále co nabídnout a patří k nejlepším obráncům soutěže.

Foto: pindula.co.zw

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články