Pražskou Spartu opouští hned pětice hráčů. Odchází dvojice stoperů a Seveřané

Pražská Sparta hlásí další odchody. Po švédském křídelníkovi opouští Letnou také norský pravý bek, do ostravského Baníku by se navíc měl vrátit důrazný stoper.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta hlásí další zimní zúžení svého kádru. Mužstvo trenéra Pavla Vrby, který před několika dny prodloužil svou smlouvu na Letné o další rok, již dříve opustil švédský křídleník David Moberg Karlsson. Ten za v přepočtu 25 milionů korun zamířil do japonského celku Urawa Red Diamonds. Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického šlo o reakci na neprodloužení smlouvy.

David byl to dobrý nákup, jeho produktivita mluví za všechno. Dlouho jsme spolu jednali o nové smlouvě,“ prohlásil. „Rozdíl v našich představách byl tak obrovský, že se to nedalo dohodnout. Říkal, že se chce vrátit domů, nebo zkusit něco nového. S trenérem jsme se domluvili, že pokud dostaneme dobrou nabídku, tak bychom ho prodali, což se ostatně i stalo,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Formou půlročního hostování bez opce opustil Spartu také dvaadvacetiletý útočník Václav Drchal, který zamířil do druhé německé Bundesligy. Tam bude působit v týmu aktuálně jedenáctého Dynama Drážďany. Na půlroční hostování s opcí naopak nyní míří norský pravý obránce Andreas Vindheim, který se upsal rovněž druholigovému německému celku – Schalke 04.

Dám do všeho maximum, slibuje Vindheim

Jsem velmi šťastný, že moje cesta nyní vede do Schalke. Chci odehrát co nejvíce zápasů a samozřejmě vyhrávat, to je jasné. Od této chvíle dám do každého tréninku maximum, abych trenéra přesvědčil o svých schopnostech,“ prohlásil pro klubový web německého klubu šestadvacetiletý Nor. Odchody Vindheima, Karlssona a Drchala však nemusí být pro Letenské konečnou.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Podle informací deníku Sport by se měl po dvou týdnech vrátit do ostravského Baníku stoper David Lischka. Ten v létě podepsal v Ostravě smlouvu o ročním hostování s opcí, Sparta se však rozhodla stáhnout si jej za finanční kompenzaci zpět již nyní. Levonohý střední obránce by nyní měl zamířit do Baníku natrvalo za částku okolo 15 milionů korun a vrátit se zpět do moravskoslezské metropole.

Na odchodu je podle Rosického navíc také slovenský reprezentant Lukáš Štětina, se kterým Sparta neplánuje prodloužit smlouvu. Třicetiletý stoper, který v letošním ročníku nastoupil jen k deseti utkáním, má svolení hledat si nové angažmá. „Potvrzuji, že je zřejmě na odchodu. Ví, že mu smlouvu v létě neprodloužíme a má povolení hledat si nový klub. Ke všem hráčům jsem otevřený a bavíme se na rovinu,“ uvedl Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha, iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články