Pražskou Spartu opouští hned pětice hráčů. Odchází dvojice stoperů a Seveřané

Pražská Sparta hlásí další odchody. Po švédském křídelníkovi opouští Letnou také norský pravý bek, do ostravského Baníku by se navíc měl vrátit důrazný stoper.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta hlásí další zimní zúžení svého kádru. Mužstvo trenéra Pavla Vrby, který před několika dny prodloužil svou smlouvu na Letné o další rok, již dříve opustil švédský křídleník David Moberg Karlsson. Ten za v přepočtu 25 milionů korun zamířil do japonského celku Urawa Red Diamonds. Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického šlo o reakci na neprodloužení smlouvy.

David byl to dobrý nákup, jeho produktivita mluví za všechno. Dlouho jsme spolu jednali o nové smlouvě,“ prohlásil. „Rozdíl v našich představách byl tak obrovský, že se to nedalo dohodnout. Říkal, že se chce vrátit domů, nebo zkusit něco nového. S trenérem jsme se domluvili, že pokud dostaneme dobrou nabídku, tak bychom ho prodali, což se ostatně i stalo,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Formou půlročního hostování bez opce opustil Spartu také dvaadvacetiletý útočník Václav Drchal, který zamířil do druhé německé Bundesligy. Tam bude působit v týmu aktuálně jedenáctého Dynama Drážďany. Na půlroční hostování s opcí naopak nyní míří norský pravý obránce Andreas Vindheim, který se upsal rovněž druholigovému německému celku – Schalke 04.

Dám do všeho maximum, slibuje Vindheim

Jsem velmi šťastný, že moje cesta nyní vede do Schalke. Chci odehrát co nejvíce zápasů a samozřejmě vyhrávat, to je jasné. Od této chvíle dám do každého tréninku maximum, abych trenéra přesvědčil o svých schopnostech,“ prohlásil pro klubový web německého klubu šestadvacetiletý Nor. Odchody Vindheima, Karlssona a Drchala však nemusí být pro Letenské konečnou.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Podle informací deníku Sport by se měl po dvou týdnech vrátit do ostravského Baníku stoper David Lischka. Ten v létě podepsal v Ostravě smlouvu o ročním hostování s opcí, Sparta se však rozhodla stáhnout si jej za finanční kompenzaci zpět již nyní. Levonohý střední obránce by nyní měl zamířit do Baníku natrvalo za částku okolo 15 milionů korun a vrátit se zpět do moravskoslezské metropole.

Na odchodu je podle Rosického navíc také slovenský reprezentant Lukáš Štětina, se kterým Sparta neplánuje prodloužit smlouvu. Třicetiletý stoper, který v letošním ročníku nastoupil jen k deseti utkáním, má svolení hledat si nové angažmá. „Potvrzuji, že je zřejmě na odchodu. Ví, že mu smlouvu v létě neprodloužíme a má povolení hledat si nový klub. Ke všem hráčům jsem otevřený a bavíme se na rovinu,“ uvedl Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha, iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů