Místo zahraničního angažmá kanonýr kývl na nabídku sešívaných. Mám ohromnou radost, přiznal trojnásobný mistr

Sešívaný dres bude v nadcházejícím ročníku oblékat další zvučné jméno. Kdo podepsal v pražském Edenu dvouletý kontrakt?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Legenda se vrací. Dres pražské Slavie bude v nadcházejících dvou letech opět oblékat jedna z velkých sešívaných ikon v podobě šestatřicetiletého kanonýra Milana Škody. Zkušený útočník, který v Edenu strávil devět prvoligových ročníků, bude nastupovat zejména za třetiligovou rezervu. Podle sportovního šéfa Slavie Jiřího Bílka je jeho úlohou zejména mentoring mladých talentů.

Milan je klubová legenda, velká osobnost. Společně jsme toho prožili také hodně. Jsme moc rádi, že se vrací domů! Slibujeme si od jeho návratu, že pro B-tým bude přínosem jak na hřišti, tak především mimo něj. Bude v každodenním kontaktu s našimi mladými hráči, pro řadu z nich je vzorem. Bude jejich mentorem a doufáme, že s jeho pomocí rezervní tým dokáže postoupit,“ prohlásil na adresu útočníka, který poslední dva ročníky hrál za Mladou Boleslav.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Trojnásobný mistr ligy a dvojnásobný vítěz domácího poháru v červenobílém dresu přiznává, že návrat jej potěšil. „Mám ohromnou radost, že mohu být zpátky, cítím se tady skvěle. Pokaždé, když vstoupím do Edenu, dělá mě nepopsatelně šťastným. Těší mě, že jednání dopadla dobře,“ dodal odchovanec pražských Bohemians, který v první lize nastoupil ke 331 utkáním. V nich zaznamenal 105 branek a 43 asistencí.

Čekal na nabídku ze zahraničí. Nepřišla.

Jak sám přiznává v létě doufal v zahraniční nabídku, i proto podpis smlouvy se Slavií odkládal. „Bylo to pro mě asi poslední přestupové období. Dlouho jsem čekal, jestli nepřijde nabídka z Evropy – nějakého hezkého místa, kam bych mohl vzít rodinu,“ dodává Škoda, jehož dosud jedinou zahraniční štací je dvouleté působení v tureckém Caykuru Rizespor. „Postupem času mi ale začalo dávat smysl vrátit se do Slavie, dopsat svou červenobílou kariéru,“ dodal.

Důležité bylo, že na mě nikdo netlačil, Slavia se mnou měla trpělivost. Dala mi čas, kterého si velmi vážím, protože můžu přijít s čistou hlavou,“ nastínil bývalý reprezentant, který zasáhnul do 19 ligových utkání. Po konci dvouleté smlouvy by se měl Škoda připojit k managementu pražské Slavie v odlišné roli. „Beru to tak, že jsem na začátku nové cesty, která mě bude se Slavií spojovat. Pro mě je hlavně důležité, že můžu být znovu součástí klubu. Vždy jsem cítil, že sem patřím,“ zakončil na stránkách klubu.

Je Milan Škoda velkou legendou pražské Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články