Pozadí nevydařeného přestupu Slavie: Kontaktovali jsme i klub z Premier League, přiznal Tvrdík

Pražská Slavia měla v zimním přestupovém období vyhlédnutou výraznou ofenzivní posilu, přestup však nakonec padl. Jaroslav Tvrdík promluvil o pozadí nedotaženého transferu.

i Zdroj fotografie: CFR Cluj
                   

Posila, která nakonec do Edenu nedorazí. Sešívaní se dohodli s rumunskou Kluží na příchodu devatenáctiletého útočníka Emmanuela Yeboaha, sám hráč po přestupu toužil. Přesto nakonec neprošel zdravotní prohlídkou a nadále zůstává v Rumunsku. Podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka nemělo vedení Slavie vzhledem k výsledků prohlídky jinou možnost. „Ten přestup se nám nevydařil,“ nastínil na tiskové konferenci.

Ve chvíli, kdy se jedná o větší investici do hráče a ten řád se pohybuje přes milion euro, tak nemůže být pochyb o tom, že hráče proháníme kompletní zdravotní prohlídkou. Když existuje jakákoli pochybnost při takto velké investici v klubu naší velikosti a lékaři transfer nedoporučí, tak není jiná cesta. Není žádné jiné řešení,“ dodal a naznačil tak, že Slavia byla za devatenáctiletého Ghaňana ochotna zaplatit více než 25 milionů korun.

iZdroj fotografie: CFR Cluj

I po nevydařené zdravotní prohlídce však podle Tvrdíka existovala šance, že se Yeboah v Edenu objeví. Jednání totiž pokračovala. „Ten důvod byl jediný. Nabídli jsme v tomto transferu nestandartní řešení. Potenciální transfer typu půlroční hostování. Aby bylo možné prozkoumat hráčův stav a odstranit rizika,“ doplňuje s tím, že své kroky konzultovali s celou řadou lékařských odborníků.

Tvrdík: Obraceli jsme se i na klub z Anglie

Konzultovali jsme to nejen s Ústřední vojenskou nemocnicí, ale také s reprezentačními kolegy a kolegy z plzeňské nemocnice. Obraceli jsme se také na jeden ze špičkových klubů Premier League, od kterého jsme chtěli znát názor, zda by takovéhoto hráče byli schopni přijmout,“ dodává s tím, že konečné rozhodnutí bylo přestup neuskutečnit. Talentovaný křídelník, který na podzim zaznamenal 3 branky a stejný počet asistencí, tak zůstává v Kluži.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jediný důvod tohoto nepřestupu byla nejasná zdravotní prognóza. Zvažovali jsme všechno,“ upřesňuje Tvrdík s tím, že pro trenérský štáb šlo o velké zklamání. „Toho hráče jsme velmi chtěli, velmi se nám líbil, ale ta investice byla velká. Ale ve chvíli, kdy tam byla zdravotní rizika, tak to rozhodnutí nemohlo skončit jinak,“ podtrhuje. Přesto je se zbytkem přestupového období spokojený.

Je správné, že Slavie nakonec nekývla na příchod Yeboaha?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články