Pověrčivost trenéra Trpišovského: O poločase jsem chtěl něco změnit. Vyměnil jsem kalhoty – SportyŽivě

Pověrčivost trenéra Trpišovského: O poločase jsem chtěl něco změnit. Vyměnil jsem kalhoty

V první půli utkání proti Pardubicím fanoušci pražské Slavie slavit nemohli, ve druhém poločase se radovali hned pětkrát. Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský promluvil o zlepšeném výkonu i pověrčivosti.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Sešívaní vstoupili do utkání, hrané v pražském Ďolíčku lépe, přesto se v první půli museli strachovat o výsledek. Michael Krmenčík a Aiham Ousou své šance z úvodních minut zahodili, a naopak do vedení mohli jít domácí. Ve 27. minutě se stoper Taras Kačaraba otřel o míč ve vápně rukou a sudí po konzultaci s videorozhodčím nařídil pokutový kop. Kapitán Pardubic Jan Jeřábek však nedokázal Aleše Mandouse přelstít a první poločas skončil bez branek.
Ve druhé půli se v průběhu pěti minut dvakrát za sebou prosadil Michael Krmenčík. O další minutu později navíc skóroval po rychlé akci také Ondřej Lingr a sešívaní tak během šesti minut vedli rozdílem tří branek. V 75. minutě se po přesné přihrávce Nicolae Stancia prosadil opět Lingr a devět minut před koncem přidal gól číslo pět střídající Ubong Ekpai. Pražská Slavia tak pohodlně získala tři body a posunula se na první příčku tabulky nad Plzeň.


iZdroj fotografie: Reuters

Vystupňovaným výkonem ve druhém poločase se nám podařilo strhnout skóre na naši stranu a takovou trpělivou hrou si zápas připravit,“ prohlásil po utkání kouč Jindřich Trpišovksý. „Výsledkově to vypadá jednoduše, Pardubice ale v prvním poločase hrály velice nepříjemně, dobře nás dostupovaly. Jsem rád, jak jsme to zvládli a za podporu lidí, kteří přišli, chtěl bych jim poděkovat. Myslím si, že tým pracoval velice dobře,“ doplnil.

Změna outfitu? Chtěl jsem něco změnit

Pětačtyřicetiletý stratég také na tiskové konferenci prozradil, že z pověrčivosti částečně změnil svůj outfit. „Podobně jsme tady s Bohemkou prohrávali o půli, já si vyměnil boty a otočili jsme to,“ prohlásil s tím, že nyní si vyměnil kalhoty. „Mohl bych se vymlouvat, že jsem si kalhoty ušpinil, chtěli jsme ale trochu něco změnit,“ nastínil Trpišovský k poločasovému rituálu. Jedním dechem také popřál Východočechům hodně sil do konce ročníku.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jinak bych chtěl popřát Pardubicím, aby se jim v sezoně dařilo, je to klub se skvělými hráči a trenéry,“ dodal s tím, že podle něj loňský nováček nepatří na chvost tabulky. „Ani podle individuálních výkonů, ani podle čísel není spravedlivé, kde teď jsou. Chtěl bych jim proto popřát, aby se jim dařilo, jsem pevně přesvědčený, že půjdou tabulkou nahoru a na konci sezony skončí v klidném středu. Mají dobrou výkonnost, je to o dílčích věcech a byl bych rád, kdyby se jim začalo dařit,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (76%) 89 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy