Potvrzeno! Granit Xhaka už není kapitánem Arsenalu

Foto: skysports.com

Švýcarský fotbalista ve službách londýnského Arsenalu přišel dle očekávání o kapitánskou pásku. Trenér Unai Emery mu si odebral po nedávném zkratu, kdy nadával vlastním fanouškům a při odchodu do kabin vztekle zahodil dres, což mnozí považují za naprosté hanobení klubového symbolu. Další formou pokání pro Xhaku budiž také fakt, že jej kouč nenominoval ani na zápas Evropské ligy, který se odehrál během této středy.

Granit Xhaka se sice omluvil, nic to ovšem nezměnilo

Utkání mezi Arsenalem a Crystal Palace bylo v mnoha ohledech vyhrocené. Kanonýři sice po úvodních deseti minutách vedli o dvě branky po trefách Davida Luize a Sokratise Papastathopulose, nicméně po dalších padesáti minutách bylo skóre vyrovnané. Fanoušci Arsenalu jsou s výkony a novým vedením týmu krajně nespokojeni, proto své ikony zasypali sérií urážek. Kapitán Granit Xhaka měl stejně jako ostatní zachovat dekorum a emoce projevit až po skončení utkání. To ale bohužel nezvládl.

Když se jej trenér Unai Emery rozhodl vystřídat, přítomní diváci začali divoce bučet. Xhaka tuto skutečnost neusnesl a začal směrem k tribunám gestikulovat něco, co do slušného článku rozhodně nepatří. Ještě předtím, než zmizel v útrobách stadionu, odhodil kapitánskou páskou a vztekle vysvlékl dres.

Tento incident prakticky okamžitě koloval internetem a příznivci kanonýrů neměli pro chování Xhaky pochopení. Žádali proto na dálku kouče, aby jej kapitánské pásky nadobro zbavil. A tak se nakonec opravdu stalo. Emery to potvrdil následovně:

„Mluvili jsme spolu dnes ráno. Přijal to. Tím bych to uzavřel.“

Na jeho rozhodnutí nic nezměnila ani omluva, se kterou Xhaka po několika dnech přispěchal. Prý reagoval nepatřičně zejména proto, že byl v posledních dnech zasypán urážkami na sociálních sítích, které je opírali o jeho rodinu.

Kdo jej v roli kapitána nahradí?

Po letním odchodu Laurenta Koscielneho si Emery jako jeho nástupce zvolil právě Xhaku. Ten ale jeho důvěru zklamal a proto se bude muset porozhlédnout po adekvátní náhradě. Ve středečním zápase Evropské ligy tato výsada připadla Pierru-Emericku Aubameyangovi. Není ovšem jisté, zda se nejedná pouze o provizorní řešení. Koho byste si jako kapitána představovali vy? Napište nám do komentářů.

Foto: skysports.com