Potvrzeno! Frank Ribéry míří do Itálie, kde posílí Fiorentinu

i Foto: skysports.com
                   

Bezprostředně po skončení minulé sezóny opustili slavný Bayern Mnichov hned dvě klubové ikony, které bok po boku dovedli hvězdně poskládaný tým k řadě významných úspěchů na německé i celoevropské fotbalové scéně. Nizozemec Arjen Robben a Francouz Franck Ribéry naposledy zamávali domácím tribunám a poté zprávy kolem nich na dlouhou dobu jakoby utichly. Oba dva jsou již v pokročilém sportovním věku a proto byl ve hře i konec s jejich drahami profesionálních fotbalistů. Robben a média kolem něj o budoucích plánech stále zarytě mlčí, Ribéry už má ovšem rozhodnuto! V posledních dnech absolvoval jednání s italskou Fiorentinou, která dopadla pozitivně a proto jej už v brzké době budou moci sledovat všichni příznivci Serie A. Proč se Ribéry rozhodl jít zrovna touto cestou?

Pro Francouze s atypickou vizáží je důležitá hlavně rodina a její budoucnost

Nikdo nemládneme. Toho si je samozřejmě vědom i někdejší francouzský reprezentant Franck Ribéry, jemuž je aktuálně šestatřicet let. Pro hvězdného záložníka je nyní prioritní, aby během svých posledních aktivních let zabezpečil rodinu a hrál pravidelně, protože s fotbalem začal zejména pro lásku ke kulatému nesmyslu. To ostatně potvrdil slovy, která nedávno prolétla italskými médii:

„Zásadní pro mě bylo, že mám smlouvu na dva roky. Těším se, že budu hrát další dva roky na vysoké úrovni. Důležité pro mě je také to, že u sebe mohu mít svou rodinu.“

Podle zákulisních zdrojů by si měl Ribéry ročně přijít na čtyři miliony eur, což je v přepočtu a naši měnu slušných 103 milionů korun. Navíc bude mít možnost působit na vrcholové úrovni v klubu, který má po minulé zpackané sezóně co napravovat. ACF Fiorentina totiž skončila na bolestném šestnáctém místě v tabulce, což rozhodně není lichotivý výsledek pro jeden z nejtradičnějších celků italské fotbalové soutěže. Pro Ribéryho je to velká výzva, dokonce větší, než jakou cítil v Rusku nebo Spojených Arabských Emirátech, odkud k němu lukrativní nabídky také doputovaly.

Sejde se Franck Ribéry s Patrikem Schickem?

Přestupové okénko se sice pomalu zavírá na všech frontách, nicméně v Itálii ještě může dojít k několika významným změnám. Dosud například není rozhodnuto o budoucnosti českého reprezentanta Patrika Schicka, jenž v současném kádru AS Řím podle všeho nemá jisté místo. Hodně se spekuluje o jeho případném odchodu a právě Fiorentina je jedním ze zájemců. Co byste říkali na spojení Ribéryho se Schickem? Na první pohled to vypadá opravdu kouzelně.

Ribéry působil v barvách německého giganta dlouhých dvanáct let. Za tu dobu posbíral řadu cenných trofejí, z nichž za zmínku stojí například skalp prestižní Ligy Mistrů, Superpoháru UEFA a také devět bundesligových titulů. Ještě předtím hrál také za Galatasaray Instanbul, US Boulogne, Olympique de Marseille či FC Metz. Je jasné, že ve svém novém působišti mnoho dalších cenných trofejí nepřidá. Na rozdíl od bývalého spoluhráče na středu hřiště Arjena Robbena má ovšem jisté, že ještě minimálně dva roky se bude moci pohybovat na vrcholové scéně, což mu zajistí dostatek finančních prostředků, aby v „důchodu“ nijak nestrádal.

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!