Potvrzení Šilhavého u nároďáku? Šlo hlavně o peníze. FAČR jede v low cost režimu a podle toho to vypadá

GLOSA: Na Strahově je to jako u Ládi Hrušky. Když nemáte na špičkového trenéra, tak zvolte tu nejlevnější variantu. Takže Franco zůstává. Jenže pak nečekejte zázraky. FAČR je (opět) pro smích. Nebo je to spíš k pláči?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Není žádným tajemstvím, že si FAČR nemůže po finanční stránce vyskakovat. A šetří, kde se dá. S tímto faktem bylo v uplynulých dnech poměrně úzce spojeno i řešení pozice trenéra národního týmu. Kdyby se výkonný výbor rozhodl odvolat Jaroslava Šilhavého, musel by mu vyplatit odstupné ve výši 6 milionů korun. I to je zřejmě jeden z důvodů, proč kouč sám nehodlá odstoupit. Zkuste si říct, jak byste se zachovali v jeho pozici. Jakkoliv to může znít alibisticky, postoj Šilhavého je v tomto ohledu pochopitelný.

Na to nemáme

FAČR si navíc nemůže dovolit vysolit tučné odstupné a navíc k tomu platit nového trenéra. O případné finanční kompenzaci klubu za uvolnění kouče snad radši ani nemluvme. Například Martin Svědík má ve Slovácku výstupní klauzuli s cenovkou kolem 10 milionů korun. Ani vyvázání Vítězslava Lavičky ze Sparty by nebylo levné. A často zmiňovaný Jindřich Trpišovský? I kdyby Jaroslav Tvrdík souhlasil (což odmítá), do kasy sešívaných by musela odtéct horentní suma.

i

Vedení FAČRu se navíc chová hrozně nekompetentně. Co výrok, to perla. Jako by na Strahově s nastalou situací snad ani nepočítali a neměli připravené žádné varianty. A když už nějaká zazní, úplně z ní čiší „low cost“ režim. Hlavně ať je to co nejlevnější… Touto konzervativní cestou se nakonec výkonný výbor skutečně vydal.

Postup? Jde o 250 mega

Šilhavý prozatím „přežil“ a realizační tým se navíc vzdal automatické opce na prodloužení smlouvy. Současná squadra tedy zůstává u repre na zbylé dva zápasy s Polskem a Moldavskem. I když se českému výběru v poslední době nedaří, stále má velkou šanci postoupit na EURO. Stačí doma porazit Moldavsko. Snadný úkol? To se teprve uvidí. Bafuňáři se ale určitě už teď modlí, aby to Souček a spol. ukopali. Už kvůli prémii za postup, která činí cca 250 milionů korun. FAČR tuto finanční injekci nutně potřebuje. Bez ní by na český fotbal přišly kruté časy. No, doufejme, že se Češi na turnaj probojují a držme jim palce.

Kdo by měl převzít českou reprezentaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články