Potočný po odchodu z Baníku: Změnu jsem potřeboval, neměl jsem to v hlavě v pořádku

                   

Přesun Romana Potočného bezpochyby patří mezi nejvýraznější transfery posledního dne zimního přestupního období. Devětadvacetiletý křídelník, za kterého Baník před rokem zaplatil podle spekulací zhruba dva milióny korun bude aktuální sezónu dohrávat v barvách Zlína, který jej získal na hostování bez opce. Sám Potočný přiznal v prvním rozhovoru po přestupu pro Fastav TV, že změna prostředí by pro něj mohla být psychickou vzpruhou.

„Seběhlo se to strašně rychle, v neděli večer mi zavolal můj manažer Jiří Muller a poté i Zdeněk Grygera. Bylo to fakt rychlé, pro mě i trošku nečekané, ale jsem rád, protože si myslím, že jsem tu změnu potřeboval, protože jsem to v té hlavě neměl úplně psychicky v pořádku,“ dodává bývalý hráč Bohemians 1905, Opavy, Teplic, Slovanu Liberec nebo Táborska.

i(zdroj: PxHere.com)

„Strašně jsem si z toho dělal hlavu, že mi to tolik nešlo, jak jsem si představoval. Těším se na nové prostředí. Snad to bude vycházet podle mých představ a i podle představ trenérů a klubu,“ pokračuje. O samotné nabídce se prý ani dlouho nerozhodoval. „Bylo to jednoduché, ještě tam byly nějaké i jiné nabídky, ale kvůli panu Grygerovi i panu Pánikovi to bylo rychlé rozhodování,“ dodává.

Právě kouč Bohumil Pánik si křídelníka vyhlédnul již při svém působení v Baníku Ostrava, do něj však přišel Potočný až poté, co se na lavičce objevil stávající kouč Slezanů Luboš Kozel. „My jsme se nikdy nepoznali, ani jsme se spolu nebavili, takže to bylo takové nečekané, ale byl jsem fakt rád,“ míní. K lepším výsledkům by majiteli reprezentačního startu mohl pomoc i herní styl Zlína.

Ten narozdíl od ostravského Baníku hraje téměř výhradně na brejkové situace, což by mohlo vyhlášenému bojovníkovi pomoci. „Jednoduché to asi nebude, ale doufám, že to bude co nejdřív šlapat, tak jak si představujeme,“ dodává. „Myslím si, že tenhle styl by mi měl určitě vyhovovat lépe, protože je to něco podobného, jako jsem hrál v Liberci, na brejky, rychlý repressink a myslím, že by nám to mohlo klapat,“ uvedl pro Fastav TV.

Potočný přitom před svým příchodem do Baníku patřil mezi vyhlášené produktivní střelce, na podzim nasázel v dresu Slovanu Liberec devět gólů – na své působení v podještědském klubu ale v Ostravě nenavázal a za dvanáct měsíců se trefil jen čtyřikrát. „Určitě chci navázat na to, co bylo předtím, ale nesmím se na to ohlížet. Prostě teď jsem tady a teď prostě chci hrát tak, jako to bylo dříve,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články