Jako by se právě potkali na parkovišti, sepsul Klopp hráče Liverpoolu. Proč nechal Diaze s Núñezem na lavičce a Mac Allistera střídal o půli?

Diaz s Núñezem na lavičce, Mac Allister odehrál jen první půli. Co se dělo v týmu Liverpoolu a proč sáhl Jürgen Klopp k těmto krokům? Ještě, že mají Reds Salaha.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC

Není žádným tajemstvím, že Jürgen Klopp zápasy se sobotním výkopem ve 13:30 právě nemiluje. Tentokrát měl po reprezentační pauze důvod navíc, protože se mu čtyři klíčoví hráči vrátili z Jižní Ameriky až ve čtvrtek nebo v pátek. V prvním poločase vypadal Liverpool hodně unaveně, po změně stran ale našli Reds novou energii a nakonec utkání ve Wolverhamptonu otočili podobně jako duely s Bournemouthem a Newcastlem.

16 zápasů bez porážky

Tým trenéra Kloppa drží v Premier League neporazitelnost od 1. dubna, což znamená sérii 16 utkání. Na všech třech gólech Liverpoolu se podílel Mo Salah, který má po pěti zápasech PL bilanci 2+4. Mezi hrdiny patřil v sobotu i náhradní kapitán Andy Robertson. V 200. utkání v nejprestižnější soutěži vstřelil v závěru vítězný gól.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V prvním poločase jsme nebyli připraveni. Nebyli jsme tam,“ připustil trenér Klopp. Tým byl neorganizovaný – jako by se (hráči) právě potkali na parkovišti. Ale ve fotbale působím dost dlouho na to, abych věděl, že se nesmím vzdávat. Ve druhém poločase to byl úplně jiný zápas a po 90 minutách jsme si zasloužili vyhrát.“

Klopp: Mac Allister? Střídání mu nevadilo

O půli německý kouč stáhl ze hry Mac Allistera, který se na Merseyside vrátil po povinnostech v argentinské reprezentaci až v pátek. Myslím, že mu příliš nevadilo, když byl střídán. Možná se mu trochu ulevilo,“ řekl Klopp po vítězství 3:1. „Mohli jste vidět, že tam jeho nohy prostě nebyly.“

Fanoušci Wolves si určitě drbou hlavu, protože Liverpoolu chyběli Virgil van Dijk (stopka po vyloučení) a Trent Alexander-Arnold (podkolenní šlacha) a na lavičce začínali zápas Luis Diaz a Darwin Núñez. Vlci přitom šli brzy do vedení. Po sedmi minutách Pedro Neto proletěl kolem Joea Gomeze, což byla první z mnoha příležitostí, a když jeho centr prošel skrz provizorní obranu Reds, Hwang Hee-Chan dal třetí gól ve čtyřech zápasech. Diogo Jota a Mac Allister poté dali spoluhráčům jasně najevo svou nelibost nad nedostatkem pohybu.

Salah byl u všeho

Nakonec mohli být Reds rádi, že o přestávce šli do kabiny jen za stavu 1:0. Jakmile Diaz vystřídal Mac Allistera, hra Liverpoolu se úplně změnila. Wolves se soustředili na bránění výsledku a hostům postupně rostlo v sebevědomí. V 55. minutě přišlo vyrovnání, když Salahův nízký centr poslal do sítě Cody Gakpo. Egypťan asistoval i u vítězné trefy Robertsona.

„Robbo nebyl jediný starší hráč, měli jsme Alissona a Mo (Salaha), ale je pro nás důležitý,“ cituje Kloppa DailyMail. „Podívejte se na statistiky. Hraje prakticky pořád a není to proto, že je hodný kluk, ale kvůli tomu, co pro nás dělá. Může být na toto velké číslo hrdý (200. zápas v PL). Skórování v takovémto zápase je úžasné. Bez provedení změn po prvním poločase, by nebylo možné, aby se mohl dostat do vápna.“ Ve třetím gólu měl opět prsty Salah. Po jeho přihrávce Elliotovi si míč do vlastní sítě srazil obránce Bueno. „Mo je tam vždy, když ho potřebujeme,“ chválil hvězdného křídelníka Klopp.

Bude Liverpool bojovat v letošní sezoně o titul?