Postup je pro nás úspěch, prohlásil Šilhavý po prohře s Anglií. Promluvil i o únavě a možném soupeři

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Prohráli, přesto postupují. Čeští reprezentanti poprvé na evropském šampionátu pocítili hořkost porážky, v londýnském Wembley podlehli Anglii nejtěsnějším možným výsledkem. Jedinou branku utkání vstřelil již po dvanácti minutách Raheem Sterling.

Hned na začátku utkání měl Sterling šanci, která skončila tyčkou. Bylo vidět, že jakmile se tito rychlí hráči nezastavili hned na začátku, tak došli až do vápna a byli nebezpeční. Při gólu byla určitě chyba při pokrytí Sterlinga, který byl úplně sám na zadní tyči. Šli tomu Angličané naproti a byli za to odměněni,“ komentoval jediný gól utkání Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Nezdálo se mi, že by hráči byli unavení. Rozhodovala hlavně kvalita,“ prohlásil po utkání, které zejména ve druhé půli překonalo i dlouho nepřekonané milníky. Na první střelu druhého dějství totiž museli fanoušci čekat déle než půlhodinu. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého tak v základní skupině D skončili na třetí příčce.

Chorvaté totiž porazili Skotsko 3:1 a lepší skóre je posunulo na druhou pozici ve skupině. České reprezentanty tak čeká konfrontace buď s Belgií, Nizozemskem nebo vítězem skupiny E ve které stále bojují o postup Slovensko, Polsko, Švédsko a Španělsko. „Myslím, že Belgie by byla podobná síla. Osmifinále bude jedno utkání a může se stát cokoliv. Asi bych si přál zápas v Budapešti, aby mohli za námi přicestovat fanoušci,“ prohlásil Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Devětapadesátiletý kouč zároveň zhodnocuje postup ze skupiny evropského šampionátu jako úspěšný. „Chtěli jsme to a měli jsme to jisté po dvou zápasech. Dokonce jsme hráli v posledním zápase s Anglií o první místo ve skupině. Máme aktivní i skóre a hodnotím naše vystoupení ve skupině dobře. Myslím, že jsme udělali maximum, co jsme mohli,“ pokračuje bývalé trenér pražské Slavie nebo Jablonce.

Podle Šilhavého by Češi mohli být v osmifinále černým koněm, který je schopen překvapit. „Každý zápas začíná od první minuty. Tentokrát jsme narazili na hodně těžkého soupeře, který nás ve finální fázi jednoznačně předčil. Nemyslím si, že bychom předvedli tak špatný výkon, ale je to realita. Další týmy, které nás čekají, budou také silné. V osmifinále jsme schopni překvapit a postoupit dál,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund