Postup je pro nás úspěch, prohlásil Šilhavý po prohře s Anglií. Promluvil i o únavě a možném soupeři – SportyŽivě

Postup je pro nás úspěch, prohlásil Šilhavý po prohře s Anglií. Promluvil i o únavě a možném soupeři

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Prohráli, přesto postupují. Čeští reprezentanti poprvé na evropském šampionátu pocítili hořkost porážky, v londýnském Wembley podlehli Anglii nejtěsnějším možným výsledkem. Jedinou branku utkání vstřelil již po dvanácti minutách Raheem Sterling.
Hned na začátku utkání měl Sterling šanci, která skončila tyčkou. Bylo vidět, že jakmile se tito rychlí hráči nezastavili hned na začátku, tak došli až do vápna a byli nebezpeční. Při gólu byla určitě chyba při pokrytí Sterlinga, který byl úplně sám na zadní tyči. Šli tomu Angličané naproti a byli za to odměněni,“ komentoval jediný gól utkání Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj fotografie: Depositphotos

„Nezdálo se mi, že by hráči byli unavení. Rozhodovala hlavně kvalita,“ prohlásil po utkání, které zejména ve druhé půli překonalo i dlouho nepřekonané milníky. Na první střelu druhého dějství totiž museli fanoušci čekat déle než půlhodinu. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého tak v základní skupině D skončili na třetí příčce.

Chorvaté totiž porazili Skotsko 3:1 a lepší skóre je posunulo na druhou pozici ve skupině. České reprezentanty tak čeká konfrontace buď s Belgií, Nizozemskem nebo vítězem skupiny E ve které stále bojují o postup Slovensko, Polsko, Švédsko a Španělsko. „Myslím, že Belgie by byla podobná síla. Osmifinále bude jedno utkání a může se stát cokoliv. Asi bych si přál zápas v Budapešti, aby mohli za námi přicestovat fanoušci,“ prohlásil Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Devětapadesátiletý kouč zároveň zhodnocuje postup ze skupiny evropského šampionátu jako úspěšný. „Chtěli jsme to a měli jsme to jisté po dvou zápasech. Dokonce jsme hráli v posledním zápase s Anglií o první místo ve skupině. Máme aktivní i skóre a hodnotím naše vystoupení ve skupině dobře. Myslím, že jsme udělali maximum, co jsme mohli,“ pokračuje bývalé trenér pražské Slavie nebo Jablonce.

Podle Šilhavého by Češi mohli být v osmifinále černým koněm, který je schopen překvapit. „Každý zápas začíná od první minuty. Tentokrát jsme narazili na hodně těžkého soupeře, který nás ve finální fázi jednoznačně předčil. Nemyslím si, že bychom předvedli tak špatný výkon, ale je to realita. Další týmy, které nás čekají, budou také silné. V osmifinále jsme schopni překvapit a postoupit dál,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 206 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace