Postup do Evropské konferenční ligy řadím hodně vysoko, přiznal kouč Sparty Vrba. Promluvil o Lize mistrů a soupeřích

Pražská Sparta bude působit v evropských pohárech i na jaře. Svěřenci Pavla Vrby postoupili ze třetího místa tabulky Evropské ligy do jarní fáze Evropské konferenční ligy.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Spartě stačil k postupu nad dánským Brondby pouhý bod, přesto Letenští předvedli proti soupeři dominantní výkon a krátce před koncem prvního poločasu šli do vedení. Volný kop dokázal nádhernou střelou proměnit Dávid Hancko a otevřel skóre. Ve 49. minutě se Sparta radovala podruhé, když odražený mír dorazil do sítě aktivní Adam Hložek. Svěřencům Pavla Vrby nezkazila radost ani červená karta Tomáše Wiesnera a utkání dovedli do vítězného konce.

Po dvoubrankovém vítězství promluvil trenér Pavel Vrba o skupině, se kterou se Sparta musela v Evropské lize potýkat. „Lyon je tým na úrovni top mužstev v Evropě a Lize mistrů. Pak tam byli Rangers, my a Kodaň. Jsem rád, že jsme uhráli sedm bodů a postoupili dál. Kodaň je dánsky mistr. Skupina byla z mého pohledu hodně těžká. Rangers patří pravidelně do evropských pohárů,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Před skupinou jsme říkali, že chceme postoupit do jarní fáze v Evropě, a to se nám podařilo. Samozřejmě jsme trochu mysleli na to, aby to bylo v Evropské lize,“ přiznal sedmapadesátiletý kouč. „I když si myslím, že Konferenční liga je kvalitní soutěž. Pro nás je dobře, že jsme do ní postoupili. Jak jsem ale říkal, samozřejmě nás trochu mrzí, že jsme nepostoupili v Evropské lize. Ale Lyon i Rangers byli trochu dál a zaslouženě byli před námi,“ pokračuje.

Postup do jarní fáze? Pro české mužstvo vždy úspěch

Podle Vrby je postup do jarní fáze evropských pohárů pro jakékoli české mužstvo vždy velký úspěch. „Každý postup v Evropě do jarní fáze je pro české mužstvo obrovský úspěch. Vždycky jsem měl tým, který to dokázal. Jak jsem říkal, je to vždycky pro české mužstvo obrovský úspěch. Řadím tedy postup hodně vysoko,“ přiznal Vrba, který dokázal postoupit do jarní fáze popáté v kariéře za sebou.

iZdroj fotografie: Reuters

Vždycky říkám, že záleží tom, jestli máte mužstvo, které to zvládne,“ míní bývalý trenér Ludogorce Razgrad nebo Viktorie Plzeň. „Sparta má hodně mladé mužstvo, které má obrovskou perspektivu. Každý takový postup je pro hráče i klub hodně důležitý. Věřím tomu, že hráči zkušenosti, které sbírají a naberou v jarní fází, zužitkují ve skupinách v dalších letech. Sparta bude využívat toho, že má takové zápasy za sebou,“ doplňuje.

LM? Jako mistři máme šanci

Dlouhodobým cílem Sparty je také Liga mistrů, která je podle Vrby se současným kádrem dosažitelná v případě, že letenští získají mistrovský titul. „Pokud budeme jako mistři soupeřit s mužstvy, mezi které patří například šampion Dánska a podobných zemí, tak máme šanci o postup hrát. Když jako nemistr narazíme na mužstvo jako je Lyon, tak je šance hodně malá. Mistrovské mužstvo má obrovskou šanci. Z druhého fleku je to ale hodně složité,“ ví.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“