Postup do Bundesligy a konec kariéry. Legendární německý kanonýr pověsil kopačky na hřebík

(zdroj: n-tv.de)

Kariéru ukončil tam, kde ji před sedmnácti lety začal. Bývalý německý reprezentant Mario Gómez oznámil po postupu Stuttgartu zpět mezi německou elitu konec své kariéry. „Toto byla moje poslední mise v dresu VfB. Vždycky jsem snil, že ukončím kariéru právě v tomto klubu,“ řekl dojatý útočník agentuře AFP.

A nutno podotknout, že čtyřnásobný účastník Mistrovství světa zakončil kariéru tím, čím byl proslulý. Gólem. Proti Darmstadtu srovnával na 1:1 a i přesto, že jeho mateřský klub po závěrečném hvizdu soupeři podlehl, nic to neměnilo na jeho návratu do Bundesligy.

(zdroj: twitter.com/mario_gomez)

Gómez působil ve Stuttgartu až do svých čtyřiadvaceti a patřil mezi miláčky fanoušků. Pomohl totiž přerušit nadvládu Bayernu Mnichov a díky jeho gólům VfB získalo po třinácti letech svůj dosud poslední ligový titul. Po sezóně byl vyhlášen vítězem prestižní ankety Fotbalista roku a začalo vábení ze strany mnichovského klubu. K přestupu nakonec došlo v květnu 2009, kdy bavorský klub zaplatil za útočníka tehdy rekordních 30 milión euro.

(zdroj: wikimedia.org)

Hned ve své první sezóně v Bayernu Gómez opět pozvednul nad hlavu pohár pro vítěze německé nejvyšší soutěže, gólově to však nebyla jeho sezóna. V té následující však začal opět zářit. S 28 góly byl vyhlášen nejlepším střelcem soutěže, o rok později skončil s 26 přesnými zásahy druhý. Po příchodu Maria Mandžukiče však spíše vysedával na lavičce, přesto se s Allianz Arenou loučil jako vítěz Ligy Mistrů.

Po Bavorsku si téměř osmdesátinásobný německý reprezentant vyzkoušel první zahraniční angažmá – dva roky působil v italské Fiorentině, ale vinou zranění za ni odehrál jen tři desítky utkání. Následovalo roční působení v tureckém Besiktasi, kde ukázal svůj um a v 33 utkáních vstřelil 26 branek. I přes snahu tureckého velkoklubu o pokračování jeho angažmá se z politických důvodu rozhodl z Turecka odejít a přestoupil zpět do Německa, zlákal ho Wolfsburg.

Po roce a půl se rozhodl pro návrat do Stuttgartu. Po dvou sezónách boje o holé přežití následoval sestup do druhé ligy, přesto se Gómez s kariérou může loučit úspěšně. Jeho třicet branek v dresu národního týmu, stejně jako působení v dresu Stuttgartu nebude fanoušky nikdy zapomenuto.