Poslední tři dny jsem moc nespal, přiznal kouč Rada po postupu do evropských pohárů

Fotbalisté Jablonce zvládli i odvetné utkání na půdě slovenské Žiliny a zahrají si základní skupinu Evropské konferenční ligy. Svěřenci Petra Rady nepřipustili překvapení a zvítězili 3:0.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec

Žilina musela čtyřbrankové manko, Severočeši totiž před týdnem v domácím prostředí zvítězili 5:1. Přesto právě svěřenci Petra Rady vstoupili do utkání lépe, střela Martina Doležala však mezi tři tyče nezamířila. Po půl hodině hry šli hosté do vedení. Dominik Pleštil ukázkově uklidil míč do vnitřní strany levé tyče a otevřel skóre. Krátce po poločase se po jednom ze soubojů zranil Martin Doležal, kterého musel nahradit Tomáš Čvančara.

Jednadvacetiletý útočník hru oživil a v 59. minutě si mohl připsat branku, ale jeho ránu fantastickým zákrokem vytěsnil domácí golman Belko. Žilina v závěru polevila, čehož Jablonec dvakrát využil. Nejprve se v 86. minutě prosadil po odrazu míče Antonín Vaníček, o dvě minuty později dokonal svou samostatnou akci pumelicí do pravého dolního rohu brány Tomáš Čvančara. Jablonec tak zvládnul i odvetu a Severočeši se mohou těšit na evropské poháry.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Trenér Petr Rada po utkání přiznal, že i přes čtyřbrankový polštář neměl klidné spaní. „Poslední tři dny jsem toho moc nenaspal. Byl jsem na tom nervově špatně. Novináři říkali, že to je formalita, ale já měl z toho zápasu obavy. Žilina je unikát v Evropě s takto mladými hráči. Hrála tam roli i umělá tráva, dravost a rychlost hráčů, byl jsem ostražitý před odvetou,” přiznal.

„Vstoupili jsme do toho velice dobře, domácí šli sice sami na branku, ale Hanuš nás podržel. Uklidnili jsme se gólem. Ani po prvním gólu to ze mě ale nespadlo. Ve fotbale je totiž možné všechno. Já to dneska hrozně prožíval. Dál jsme do šancí soupeře moc nepouštěli. Přestáli jsme velice dobře i vstup do druhé půle. Obrana fungovala velice dobře,” dodal Rada, kterého mrzí jen nucené odstoupení Martina Doležala krátce po půli.

Jen mě mrzí zranění Doležala, měl lehký otřes mozku a musel odstoupit. V závěru domácí hráli vabank a my přidali další branky. Postoupili jsme a já děkuji týmu. Myslím si, že osm gólů v tom dvojzápase je pro Žilinu moc, rozhodla efektivita, produktivita a zkušenosti starších hráčů. O ty žilinské kluky bude zájem, smekám před nimi i jejich charakterem,“ zakončil.

zdroj: fkjablonec.cz