Poslední šance? Nejhorší posila Slavie má nový klub, přiznal závislost na hazardu

V Edenu nedokázal naplnit vysoká očekávání, pak jeho kariéra začala uvadat. Má poslední šanci na její restart?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Měl být velkou posilou do budoucnosti, přesto vyhořel. Pražská Slavia zaplatila v létě 2016 za talentovaného křídelníka Gina Van Kessela vysokou částku okolo 35 milionů korun. Tehdy třiadvacetiletý reprezentant ostrova Curaçao měl za sebou skvostný ročník, kdy ve slovenské lize za Trenčín nasázel deset branek. „Mám neuvěřitelnou radost, že tady budu hrát. Navíc v tak krásném městě, jakým je Praha. Mám rád toto město, několikrát jsem tady byl. Myslím si, že Slavia je skvělý krok v mé kariéře,“ prohlásil tehdy.

Spokojenost nezastíral ani šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík, pro něhož šlo o jeden z prvních výrazných přestupů po příchodu čínských majitelů. „Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o titul mistra ligy a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra potvrzoval dlouhodobě svou velkou kvalitu, reálně pomůže,“ těšil se. Jenže ač Van Kessel ve svém debutu v předkole Evropské ligy proti Levadii Tallinn zářil a zařídil asistencí a gólem postup, netrvalo dlouho a vyhasnul.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jeho výkony se postupně zhoršovaly a po pouhém půlroce zamířil na hostování do Lechie Gdaňsk. V Polsku však odehrál jen tři utkání a hledal další angažmá. Zájem o něj měl tehdejší účastník základní skupiny Evropské ligy ze Zlína, Van Kessel však odmítnul. Valašskou metropoli nazval „malou vesnicí“ a zamířil do třetiligového anglického Oxfordu. V následujících šesti letech vystřídal hned šest klubů, nikde však nedokázal naplno prokázat svůj potenciál.

Van Kessel: Chci restartovat kariéru

Zahrál si za belgické Roeselare, Spartak Trnava, Trenčín, kyperský Olympiakos Nicosia, švédský Dalkurd a naposledy hájil barvy maďarského Gyirmótu. Ani v jednom z výše jmenovaných klubů však neodehrál více než dvě desítky utkání. Navíc v rozhovoru pro Noord Hollands Dagblad otevřeně promluvil o závislosti na hazardních hrách, která ho stále téměř polovinu vydělaného jmění.

V létě tak po nevydařeném angažmá v Maďarsku dostal jednu z posledních šancí ve své kariéře: s nabídkou se totiž ozval slovenský Zemplín Michalovce. „Jsem velmi rád, že jsem v Michalovcích. Po tom všem, co se stalo, chci na Zemplíně restartovat kariéru. Na Slovensku se cítím velmi dobře, což potvrzuje i fakt, že jsem tady byl už třikrát. Myslím, že slovenská liga mi sedí. Jsem rád, že v Michalovcích dostanu šanci se prosadit,“ prohlásil dnes zkušený třicátník.

Je však otazníkem, zda dokáže uspět. Stejně jako v dresu sešívaných dokázal v hned při premiéře zaujmout domácí příznivce: zaznamenal totiž opět gól a asistenci při porážce s Trnavou. Reprezentant Curacaa tak může jen doufal, že jeho zemplínská mise nedopadne stejně jako červenobílá.

Vzpomínáte si na angažmá Gina Van Kessela v pražské Spartě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články