Poslední Karviná stále čeká na první vítězství. Kouč Pánik přivítal posily ze Slovácka a Baníku Ostrava

Bez vítězství. Fotbalová Karviná zažila výsledkově tragický podzim a kouč Bohumil Pánik tak na startu nového roku přivítal několik posil.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná
                   

Beznadějně poslední příčka tabulky, pouhých pět remíz a žádné vítězství. Fotbalisté Karviné za sebou mají výsledkově tragický podzim a na předposlední příčku zajišťující účast v baráží ztrácejí šest bodů. Proto není divu, že vedení slezského klubu se snaží již na startu zimní přípravy zajistit příchod nových posil. „Všichni si uvědomujeme, že to není dobré,“ přiznal po závěru podzimní části zkušený kouč Bohumil Pánik.

Proto jsem byl v neustálém kontaktu se sportovním ředitelem a řešili jsme posílení kádru,“ přiznal pětašedesátiletý kouč, který nyní vítá nové posily. Do Karviné totiž míří hned dvojice hráčů ostravského Baníku. „Přivítali jsme Adama Jánoše a Ondřeje Chvěju. Adama Jánoše znám z Baníku, je to typická šestka na velmi vysoké úrovni,“ dodal na adresu devětadvacetiletého záložníka, který si předloni zahrál i za reprezentaci.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Oba středopolaře pak doplní i další hráč Baníku Muhammed Sanneh. Gambijský reprezentant přišel do Ostravy teprve v létě, kdy klub z moravskoslezské metropoli využil jeho opce. Rodák ze Serrekundy přesto příležitost v letošním ročníku nedostal a nyní dostane šanci bojovat o udržení nejvyšší soutěže v Karviné. Kouč Pánik zároveň přivítal i dvojici hráčů, kteří se vracejí z hostování.

Vrací se ukrajinský mládežnický reprezentant

Po působení v druholigovém Prostějově se vrátil do kádru jednadvacetiletý ofenzivní záložník Martin Vlachovský. Půlroční hostování skončilo také ukrajinskému mládežnickému reprezentantovi Ivanu Zhelizkovi, který patřil k základním stavebním kamenům lotyšské Valmeiry. „Zajímavý pro nás bude určitě Zhelizko, má parametry a za ten rok se evidentně posunul,“ tuší Pánik.

iZdroj fotografie: Autor: Jenis – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

K mužstvu se připojil také třicetiletý brankář Slovácka Pavol Bajza, který na podzim nastoupil pouze jednou. Naopak zelený dres již nadále nebude oblékat talent pražské Slavie Matěj Jurásek, kterého si jeho kmenový celek stáhnul z hostování. Povolení hledat si nové angažmá pak dostal devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický a z klubu by po dvou letech měl odejít také sedmatřicetiletý brankář Petr Bolek.

Zdroj: MFK Karviná, MFK Karviná

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“