Posila Manchesteru United za dvě miliardy tápe. Nekupovali jsme ho jako obránce, zuří legenda

Anglický Manchester United po něm dlouho toužil a neváhal za něj vysázet na stůl astronomickou částku. Reprezentant Albionu přesto na Old Trafford zatím tápe.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

73 milionů liber, tedy zhruba dvě miliardy korun. Takovou částku zaplatil před rokem Manchester United za příchod anglického reprezentanta Jadona Sancha z Borussie Dortmund. Dvaadvacetiletý křídelník v Bundeslize ukázal jak kreativitu, tak produktivitu a v průběhu čtyř let se podepsal pod celkem padesát vstřelených branek. Po příchodu na Old Trafford se však spíše trápí a ve 40 ligových utkáních zaznamenal jen pět branek.

Zkrátka mu schází sebevědomí,“ komentoval Sanchovy aktuální výkony bývalý stoper Manchesteru United Rio Ferdinand v podcastu Vibe with Five. „Sebevědomí a šmrnc se kterým přicházel na Old Trafford je najednou prostě pryč. Netuším, čím to může být. Zkoumal jsem to, protože v týmové hierarchii a na hřišti má skvělou pozici,“ doplňuje s tím, že absence sebedůvěry se projevuje zejména v ofenzivních soubojích. Právě na ně se přitom Sancho v dresu Dortmundu často spoléhal.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Získá míč a měl by zamířit na křídlo odkud umí poslat skvělou přihrávku. Jenže on se raději podívá dozadu a vrátí míč do středu pole,“ nechápe Ferdinand. „Ve spoustě situací se dostane do dobré pozice, ale nezamíří do vápna a nepošle křižnou přihrávku. Vrátí míč zpět. Na druhé straně musím Sancha pochválit směrem dozadu, protože tam předvádí dobré výkony,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že ty přesto nestačí.

Ferdinand: Chci od něj vidět víc

Je v dobré kondici, ale na druhé straně mu chybí ofenzivní herní stránka. Navíc to je důvodem, proč jsme jej kupovali. Nekupovali jsme ho, aby byl obránce, ale aby se ukazoval jako ničitel. Chci od něj vidět víc,“ zakončil Ferdinand na adresu rodáka z Londýna. Nizozemský stratég na lavičce Manchesteru United Erik Ten Hag přesto věří, že Sancho v nadcházejících měsících naplno ukáže svůj potenciál a bude jedním ze stavebních kamenů nové éry klubu.

Jeho potenciál je obrovský. Před sezónou se prosazoval v řadě utkání, navíc hraje lépe zajištěným způsobem. Jsem šťastný na triangl na levé straně v podobě jeho, Christiana Eriksena a Tyrellaa Malacii,“ prohlásil před časem pro Manchester Evening News.

Dokáže Jadon Sancho uspět v Manchesteru United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články