Posila jako hrom. Do Sigmy Olomouc se vrací reprezentant

Olomoucká Sigma získala pro nadcházející roky výraznou posilu. Do mateřského klubu se vrací někdejší reprezentant po devíti letech.

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Na Hanou se vrací známé jméno. Po devíti letech opět oblékne dres svého mateřského celku záložník Martin Pospíšil. Jednatřicetiletý středopolař se vrací na Andrův stadion po osmi letech strávených v Jablonci a polské Jagiellonii Białystok. Trojnásobný reprezentant podepsal v olomoucké Sigmě smlouvu do léta 2025 s možností prodloužení o další sezónu. „Na tento moment jsem se hodně těšil,“ prohlásil po podpisu smlouvy na stránkách klubu.

Sám zkušený záložník přiznává, že návrat do rodného kraje pro něj byl prioritou. „Myšlenka na návrat do Sigmy se v mé hlavě rodila již dlouho. Intenzivně jsem o něm přemýšlel poslední rok, rok a půl. Táhlo mě to domů do Česka a do Olomouce. Neumím si představit, že bych se vrátil do Česka a hrál za jiný klub. Návrat se plánoval možná trochu později, ve fotbale se ale pořádně nic nedá plánovat dopředu,“ dodal Pospíšil, který v české lize mimo dres Jablonce a Olomouce obléknul také dres Třince či Viktorie Plzeň.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Posledních pět let však strávil v polské Ekstraklase. Přesto tuzemský fotbal bedlivě sledoval. „Českou ligu jsem pravidelně sledoval. Hlavně zápasy Sigmy. Myslím si, že nějaký přehled mám. Do neznámého prostředí nejdu,“ dodal hráč, který se podepsal i pod poslední trofej svého staronovéhonového klubu. Před jedenácti lety totiž s Hanáky vybojoval vítězství v domácím poháru a následně také českém superpoháru.

Pospíšil: Chci se Sigmou slavit úspěchy

Na tehdejší úspěchy by aktuálně rád navázal. „Chtěl bych se Sigmou znovu zažít něco podobného,“ přiznal Pospíšil, jehož celek je aktuálně na šesté příčce a stále má šanci vybojovat si účast v evropských pohárech. Podle sportovního ředitele Olomouce Ladislava Mináře jde o výrazné vyztužení středu pole a zvýšení variant pro kouče Václava Jílka. Pospíšil navíc přichází jako volný hráč bez finanční kompenzace bývalému klubu.

S Martinem jsme v kontaktu byli delší dobu a vždycky jsme se společně bavili o tom, že by se ve správný čas do Sigmy mohl vrátit. Typologicky je to fotbalista, kterého jsme v zimě hledali. Když se objevila možnost jej získat, začali jsme na tom intenzivně pracovat. Trvalo to několik týdnů, ale nakonec se to povedlo. Jsme moc rádi, že je tady,“ zakončil Minář na stránkách klubu.

Pomůže Martin Pospíšil Sigmě Olomouc k evropským pohárům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat