Pomsta za Mbappého? PSG je připraveno ukrást Realu Madrid největší hvězdy

Francouzské Paris Saint-Germain připravuje velkou protiofenzivu. Pokud se Realu Madrid podaří zlákat Kyliana Mbappého, bude cílit hned na pět hráčů bílého baletu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak vy nám, tak my vám. Tak by se dala popsat strategie Paris Saint-Germain, se kterou přišel španělský deník OK Diario. Podle jeho zdrojů připravuje úřadující francouzský šampion scénář, který by byl reakcí na volný přesun Kyliana Mbappého do Realu Madrid. Talentovanému útočníkovi totiž končí již za rok v Paříži smlouva a po konfliktu s vedením klubu již dříve oznámil, že francouzský celek po sezóně jako volný hráč opustí.

Nejvýraznějším zájemcem je Real Madrid, který by v případě přesunu výrazně ušetřil na přestupové částce. Ta by za běžných okolností mohla atakovat až rekordních dvě stě milionů eur, tedy až pět miliard korun. Po konci smlouvy by však španělský celek získal jednoho z nejlepších hráčů všech dob zadarmo, pouze za přestupový bonus vyplácený samotnému hráči. Letitá investice pařížského klubu by tak přišla vniveč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Paris Saint-Germain přitom za Mbappého přestup z Monaka zaplatilo před šesti lety bezmála 180 milionů eur (4,4 miliardy korun). Před rokem navíc neváhalo prodloužit jeho smlouvu, což mu zajistilo nejen zvýšení astronomického platu, ale také pravomoci související s chodem samotného klubu. Jeho odchod zdarma k jednomu z konkurentů v evropské špičce by tak pro celek z Parku princů byl velkou porážkou.

Pět hvězd na odchodu?

Proto není divu, že Pařížané plánují protiofenzivu. Tou by podle deníku OK Diario mělo být získání hned několika klíčových opor Realu Madrid. Na stole je údajně pět jmen hráčů, o kterých francouzský klub uvažuje. Zámožný majitel a prezident PSG Nasser Al-Khelafi by rád přivedl jednoho ze dvou nejlepších křídelníků na planetě: dvaadvacetiletého Rodryga nebo o rok staršího Viníciuse Júniora.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oba hráči jsou aktuálně pro Real Madrid na seznamu nedotknutelných, vše se však může změnit po astronomické nabídce, případně při aktivování jejich miliardových výstupních klausulí. Přesto je podle OK Diario pravděpodobnější zisk Rodryga vzhledem k vysokému statusu jeho spoluhráče z brazilské reprezentace. Ve hře jsou také příchody záložníků Auréliena Tchouaméniho, Eduarda Camavingy či Federica Valverdeho.

Nákup století? Nepravděpodobné

Otazníkem však bude, jak masivní investici si bude moci klub dovolit. Jen výstupní klausule pětice hráčů dohromady totiž činí bezmála 750 milionů eur, tedy zhruba 18 miliard korun. Je tak pravděpodobnější, že se Paris Saint-Germain v případě aktivování tohoto scénáře zaměří jen na jednu či dvě hvězdy z kádru bílého baletu.

Měl by Kylian Mbappé zamířit do Realu Madrid nebo setrvat v PSG?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články