Pomalý Fleišman, strnulý Lischka a nedůrazný Frydrych. Trápení Baníku pokračuje, věrní sledovali další domácí fiasko

KOMENTÁŘ Z MÍSTA DĚNÍ: Krize ostravského Baníku nabírá nečekaných rozměrů. Utrápení Slezané podlehli v domácím prostředí také Českým Budějovicím a Pavel Vrba zažívá jeden z nejhorších startů do nového ročníku v trenérské kariéře.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Průšvih. Tak se dá popsat start letošního ročníku v podání ostravského Baníku, který po deseti odehraných ligových kolech získal pouhých deset bodů. Slezané pod vysněným trenérem Pavlem Vrbou navíc málem vypadli také v domácím poháru, kde až na penalty porazili třetiligovou Kromeříž. Poslední porážka proti českobudějovickému Dynamu navíc ukázala, že současná forma Ostravy zdaleka nemusí být jen dočasnou záležitostí.

Pomalý Fleišman, strnulý Lischka a nedůrazný Frydrych stáli za vůbec první inkasovanou brankou, kterou ve druhé minutě zařídil Daniel Hais. Podobná situace se opakovala také u druhé branky, kdy Frydrych hlavou jen odevzdal balón hostům a Ndefe nedokázal zachytit náběh Lukáše Čmelíka. Dynamo má přitom jeden z nejhorších útoků soutěže, v posledních třech kolech navíc inkasovalo jedenáctkrát. Pro Baník šlo tak v domácím prostředí o téměř ideálního soupeře k nakopnutí současné formy. Přesto si připsal jen prohru 1:2.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Své limity navíc ukázal také Vrbův kůň a nejvýraznější posila Baníku v letním přestupovém období Srdjan Plavšić. Srbský křídelník byl opět velmi aktivní a snažil se z křídla výraznou měrou podporovat útok. Jenže řada jeho centrů a přihrávek mířila do pouze do prázdného prostoru nebo ztroskotala na hostující obraně. Na rozdíl od několika jeho spoluhráčů jej však zdobila snaha hrát v maximálním nasazení za každou cenu.

Baník doma selhává

O to smutnější je sledovat věrné a srdnaté fanoušky Baníku, kteří i přes výraznou podporu po celých devadesát minut, museli sledovat další porážku. Na podobné výkony a výsledky přitom nebyli zejména v domácím prostředí z minulosti zvyklí. Ostravu totiž již letos vyloupily také Teplice, Brno a Olomouc, tedy mužstva dlouhodobě bojující ve druhé polovině tabulky. Až nečekanou podporu tribun má zatím také trenér Pavel Vrba na rozdíl od sportovního vedení.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Zůstává tak velkým otazníkem, kdy se Baník dokáže konečně bodově a výkonnostně naplno prosadit. V nadcházejícím kole míří do Liberce, posléze se utká se Slováckem a Viktorií Plzeň. Před světovým šampionátem vyzve ještě Mladou Boleslav, pražskou Slavii a Bohemians. Tři vítězství by tak byly velkým úspěchem, ani ty však nemusí zvrátit pozici Baníku ve skupině o záchranu. Podzim ve znamení stoletého výročí tak zřejmě zůstane velkým průšvihem.

Přezimuje Baník ve skupině o udržení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články