Pohyby na trase Praha – Ostrava: Jde o kanonýra, gólmana, nebezpečná křídla a desítky milionů

Mezi Prahou a Ostravou probíhají intenzivní jednání. Ve hře je přesun kanonýra, křídelníků, záložníka, brankáře a desítek milionů korun.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

V Baníku Ostrava panuje po zpackané sezoně značná nespokojenost a vedení klubu již pracuje na posilách. Slezský tým loví v hlavním městě, konkrétně ve Slavii. Některá jména jsou již jasná, nicméně jednání pokračují a nejde jen o jednosměrný pohyb. V první řadě se z hostování do Vršovic vrací Srdjan Plavšič. Sedmadvacetiletý Srb má se sešívanými ještě roční smlouvu, rád by ovšem zamířil na zahraniční angažmá.

60 mega za Tijaniho? Tvrdík reagoval

Sportovní ředitel Luděk Mikloško dělá vše pro to, aby Plavšič oblékal dres FCB i v příští sezoně. Jenže celý jeho vysoký plat, který činí cca milion korun měsíčně, si Baník nemůže dovolit. „Víme, že Plavšič má ambice hrát v zahraničí. My o hráče ale zájem máme. Jsme v jednání se Slavií i hráčem, který nám sám řekl, že pokud by to venku neklaplo, hrozně rád bude tady pokračovat,“ řekl Mikloško v rozhovoru pro Moravskoslezský deník. Dodal ale, že této variantě dává šanci zhruba dvacet procent.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Není žádným tajemstvím, že sešívaní mají enormní zájem o Muhameda Tijaniho. Nigerijský útočník, který se v uplynulém ligovém ročníku blýskl jedenácti góly, by mohl nahradit odcházejícího Petera Olayinku. Deník Sport přinesl informaci, že Baník Ostrava za Tijaniho chce 60 milionů korun. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík to ovšem na Twitteru dementoval: „Vašek Brabec je soudný a férový manažer. Čísla deníku Sport by nenapsal ani Petr Bezruč.“

Na křídlech Plavšič a Ewerton?

Nejblíže přesunu po ose Praha – Ostrava mají brankář Jakub Markovič a záložník Tomáš Rigo. Jedenadvacetiletý gólman působil v uplynulém ročníku na hostování v Pardubicích a o rok mladší Rigo byl zapůjčen do Vlašimi. Přestup obou hráčů do Baníku má být podle všeho svázán s transferem Tijaniho do Slavie. Součástí „balíčku“ ovšem může být také zmiňovaný Plavšič. Jedná se ale i o dalších jménech.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Ostravané se zajímají třeba o Ewertona. Brazilec se i kvůli zraněním v Edenu neprosadil a vedení klubu měl požádat o odchod na hostování. Pokud by v Baníku navázal na výkony z Mladé Boleslavi, kdy v sezoně 2021/22 v jejím dresu zaznamenal 14 gólů a 8 asistencí, získal by trenér Hapal posilu jako hrom. S FCB je spojován i ofenzivní záložník Matěj Valenta, kterého Slavia před rokem zapůjčila do Liberce.

Přestup, hostování a miliony

Podle informací serveru Sport.cz je jednání téměř u konce. Výsledek? Muhamed Tijani má zamířit do týmu vicemistra a směrem Ostrava poputují na přestup Markovič s Rigem, na hostování Ewerton plus částka necelých třicet milionů korun. Pokud se tento obchod potvrdí, která strana na něm vydělá?

Prosadí se Tijani ve Slavii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články